Dying Wish – Crimson Blood EP – 2013

Amikor tavalyelőtt híre jött, hogy a Dying Wish ismét aktivizálja magát nagyon örültem. Annak idején a csapat egyike volt azon kedvenceimnek, akikkel nem csak rajongói, hanem haveri kapcsolatom is volt. Ez meg is maradt azóta is. Bár a folyamatos változások miatt végül felfüggesztették a működésüket, a köztudatból nem tűntek el, amit bizonyított a Gothica fesztiválos […]

Tovább »

Therapy – újrakiadások játékkal

Jövőre lesz húsz éve, hogy megjelent az ír Therapy mára klasszikussá érett albuma, a Troublegum. Március 31-én az 1995-ös Infernal Love lemezzel együtt Deluxe kiadásban a Universal Music ismét megjelenteti.
Az albumokhoz kapcsolódóan egy játékot hirdettek. Rendeld elő a két lemez valamelyikét a The Boxset Store-on keresztül és nyerhetsz egy jegyeta 2014-es brit turné  valamelyik bulijára, valamint koncert előtti „meet & greet” találkozót .

Szörnynek lenni, vagy nem szörnynek lenni

A bemelegítésért felelős Noa Rockról semmiképp nem akartam lemaradni. A tavaly alakult, a heavy/power metalt itt-ott gótikus és folkos elemekkel díszítő együttes élén a Megasztárt is megjárt Noa személyében egy ellenállhatatlanul gyönyörű fiatal frontasszony nyomul, akinek csábos idomait és méteres hajkoronáját már a Lovegunban megcsodálhattuk korábban és akibe bármely jobb érzésű férfi első látásra beleszerethet. […]

Tovább »

Adeia – Hourglass – 2013

A holland Adeia tagjai heten vannak, mint a gonoszok. Bár inkább a mesterlövészekhez hasonlítanám őket, hisz rögtön bemutatkozásként egy mesteri albumot készítettek, Hourglass címmel. Nem pofonegyszerű zenében utaznak, ha skatulyába kellene őket tuszkolnom, akkor az avantgárd metalba férnének bele leginkább. Van hegedűsük, meg csellistájuk. Az előbbi egy hölgy, aki énekel is a vonós hangszer bűvölése […]

Tovább »

Winter Storm – Within the Frozen Design – 2013

Az időjárás jelentéseket nézegetve úgy tűnik hazánkban még nem jött el a téli viharok ideje. Ellenben a brit Winter Storm második lemezének ismertetésével, aminek ezennel neki is látok! 2008-as alakulással büszkélkedhet az énekesnő vezette csapat, és egy 2010-es bemutatkozó albummal. Amit ugyan nem hallottam, de a borítója nagyon tetszik! E téren a friss, szerzői kiadásban […]

Tovább »

Karácsonyi lemez a Hate Eternal basszusgitárosától III.

A most hallható O Come, O Come, Azrael (O Come, O Come, Emmanuel) című dal már a harmadik a sorban, amit közzétettek a Hate Eternal bőgős J.J. Hrubovcak karácsonyi lemezéről. A SoundCloud-os hangsávok után most egy szöveges videoval járulnak hozzá az ünnepi hangulathoz.

Death Metal Christmas - O Come, O Come Azrael (O Come, O Come, Emmanuel) by J.J. Hrubovcak

Fear Factory – koncertfelvételek

Dél-Karolinában, a House Of Blues-ban készültek december 7-én a most látható felvételek. A Fear Factory jelenleg is észak-amerikában turnézik a Megadeth vendégeként.

FEAR FACTORY The Industrialist - LIVE @ The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013

_ELVALASZTO_

Fear Factory SHOCK LIVE @ The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
Fear Factory EDGECRUSHER - LIVE @ The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
FEAR FACTORY - Damaged LIVE @ The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
FEAR FACTORY - MARTYR Ft. Super MARIO Live @ The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
Fear Factory - DEMANUFACTURE Live at The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
Fear Factory - SELF BIAS RESISTOR Live at The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013
FEAR FACTORY - REPLICA Live at The Myrtle Beach House of Blues 12/7/2013

Aurora Borealis – az Xtreem Music-hoz szerződve

A marylandi death/black banda, az Auora Borealis az Xtreem Music-hoz szerződött, így ők gondozzák majd a jövő év március 1-jén megjelenő Worldshapers című új lemezüket.
A Ron Vento által alapított banda 1994 óta próbálja tökélyre fejleszteni a brutális, gyors, mégis dallamos black hatásokkal rendelkező death metálját. Olyan dobosok fordultak már meg az Aurora Borealis-ban, mint Tim Yeung, Derek Roddy és Tony Laureano. Jelenleg Mark Green püföli a bőröket.
A Worldshapers a csapat hatodik nagylemeze lesz, ami 10 könyörtelen death/black szerzeményt tartalmaz majd. Közülük a God Like Redemption-t máris meghallgatjátok az alábbi SoundCloud lejátszóban.

SUBJECT 9 – Az első EP

Mélyre hangolt, itt-ott djentes jellegű brutalitásban utazik a tavaly alakult budapesti Subject 9 zenekar, amelynek Coma címmel készült el az első EP-je, három dallal és egy intróval.

„A zenekarunkat 2012-ben alakította meg Blazsek István és Esztergomi Áron, majd pár hónappal később csatlakozott hozzánk Varga Ákos énekes. Sokáig csak trióként működtünk, aztán tavaly novemberben érkezett még egy gitáros, Tóth Albert, és egy újabb fél év elteltével sikerült basszusgitárost is találnunk.” – mutatja be magát a banda.

„Mire kialakult a komplett felállás, már rendelkeztünk 3 számmal, amelyek a házi   stúdióban nemrég rögzítésre is kerültek. A zenénkre a Meshuggah, a Lamb Of God mellett számos death metal csapat is hatással volt, de szerintünk elég egyedi a stílus. Szóval önmagunkat inkább csak a metal műfajba sorolnánk, hozzátéve, hogy néhol matekos elemekkel vegyítjük ezt. Dalaink a mai társadalom torzulásáról és pusztulásáról szólnak.”

Az EP itt meghallgatható:

Coma by Subject 9
Letölthető:

http://speedy.sh/HrbFK/Subject9-ComaEp.rar

Frostkald