Royal Hunt – A Life To Die For – 2013

Meglepődtem, mert azt kaptam, amit vártam! Ellentmondás van ebben a kijelentésben? Ugyan! Elmesélem miért nincs: A választ és ezzel együtt a teljesen szubjektív élménybeszámolómat azzal kezdem, hogy töredelmesen bevallom, a ’89-ben alakult dán symphonic/prog/heavy/power csapatot nem a ’92-es Land of Broken Hearts debüt óta ismerem, követem, hanem deréktájon kaptam el a királyi vadászok egészen kivételes […]

Tovább »

Catalepsy – vége

A floridai Catalepsy 2004-ben indult, a thrash és a metalcore egyfajta keverékével. Egy rövid, 2006-os szünetet követően visszatértek, s zenéjük inkább már a deathcore irányába mozdult el. A csapat egy 2007-es EP (Godless) és két album (Iniquity – 2008 és Bleed – 2011) után még egy Westboro című kislemezzel jelentkezett 2011-ben. 
A két gitáros, Rob Walden és Matt Browning 2012-től az Exotype nevű elektro metal formációban vállalt szerepet. 
A csapat most közleményben tudatta, hogy egyéb projektjeik sikere miatt feloszlatják a bandát. Ahogy ilyenkor szokás megköszönték a rajongói támogatást. A 2008-as lemez Architect c. számával búcsúzunk a zenekartól:

Catalepsy - Architect (Iniquity)

The Ocean – megvan a gitáros

A The Ocean megtalálta új gitárosát, mégpedig az osztrák születésű, jelenleg Berlinben élő Damian Murdoch személyében. A csapat közleményben mutatta be őt:

„A 32 éves Damian jelenleg gitároktatással foglalkozik, valamint olyan dalokat játszik saját instrumentális blues csapatával, a Damian Murdoch Trio-val, mint a The Final Absturz . Szeretjük. Azt is tudja, hogyan kell kemény dolgokat játszani. Itt az első videó, amit a felhívásunkra kaptunk:”

Dillinger...Damian Murdoch

Tovább kattintva pedig a meghallgatásáról készült kisfilmet nézhetitek meg. A csapat közleménye szerint az „Ocean 3.0 kész”, turnédátumokkal ezen a héten jelentkeznek.
_ELVALASZTO_

Ektomorf – Januárban új album

Közel másfél évvel a Black Flag piacradobása után elérkezett az idő, hogy hamarosan a boltok polcaira kerüljön az Ektomorf újabb albuma. A jövő év január 31.-én megjelenő anyag – 14! szám – a Retribution munkacímmel fog megjelenni, az AFM Records gondozásában.
A mixelés és masterizálás újfent Tue Madsen (Antfarm Studios) kezenyomát dícséri. A borítóterv pedig egy „szimpla” HeadSplitDesing alkotás.

01. You Can’t Control Me
02. Ten Plagues
03. Face Your Fear
04. Escape
05. Who The Fuck Are You
06. Numb And Sick
07. Lost And Destroyed
08. Souls Of Fire
09. I Hate You
10. Watch Me
11. Mass Ignorance
12. Save Me
13. Whisper
14. Collapsed Bridge

Way To End – két tag mínusz

 

A francia avantgárd black metalt játszó Way To End idei lemezéről ITT olvashattok.
A friss hír a csapattal kapcsolatban, hogy különböző okok miatt, – amit bővebben nem is fejtettek ki az ezzel kapcsolatos közleményükben – Decay dobos és Rust gitáros távozott. Jelenleg egyelőre meg nem nevezett utódaikkal próbálnak, hogy élőben is újra aktívak lehessenek. Ezen kívül már születnek az új dalok, ami a banda szerint valami mást fog mutatni, mint a Various Shades of Black.

<a href=”http://waytoend.bandcamp.com/album/various-shades-of-black”>Various Shades of Black by Way to End</a>

Vader – munkálkodnak

A lengyel death veterán vödör Vader az otthonában székelő Hertz stúdióban dolgozik jelenleg az új lemezén, ami még a jövő év elején meg fog jelenni. A négy bónusz szerzeménnyel együtt összesen tizennégy dalt rögzítenek a Tibi Et Igni – egyelőre – munkacímű lemezre. Egyelőre a következő néhány számcímet árulták el: Abandon All Hope, Bring Them To Me, Infernal Poetry. Ezen az albumon fog debütálni a fotón látható, Pawel „Paul” Jaroszewicz helyét átvevő James Stewart nevezetű brit dobos.