Derogatory – death metal videó

A Derogatory nevű Los Angeles-i death banda egyelőre nem tekinthet vissza hosszú életre, lévén csak 2010-ben alakultak meg. A ’90-es évek klasszikus floridai death metaljában – lásd: Morbid Angel, Deicide, Malevolent Creation – gyökerező zenét játszó négyes jelenleg első nagylemezének megjelenése előtt áll. Ennek felvezetéseként összedobtak egy klipet a Foretold in my House of Seance c. dalukhoz:

DEROGATORY - Foretold In My House Of Seance - (OFFICIAL VIDEO)

A Dimmu Borgir esete a német rapperrel

A Dimmu Borgir menedzsment a német rapper Bushidot (valódi neve Anis Mohamed Youssef Ferchichi) vádolja immár második alkalommal azzal, hogy zenei részletet lopott a bandától. A nevezett rímfaragó soron következő, februárban esedékes új lemezének egyik dalához kölcsönöz dallamot a D. B. 2010-es Abrahadabra lemezén szereplő névadójából.

2007-ben állítólag a Mourning Place szerzemény egyik dallamát kölcsönözte Bushido a Mittelfingah dalához. Akkor a banda menedzsere, Yvette Uhlmann megfelelő anyagi kárpótlás ellenében perrel fenyegetőzött. Anis Mohamed Youssef Ferchichit az amerikai gótikus Nox Arcana-val is kapcsolatba hozták…

Grand Magus – jön a hetedik lemez

2014. január 31. a hivatalos megjelenése a svéd heavy rocker Grand Magus hetedik nagylemezének. A Nuclear Blast gondozásában érkező korongot a Studio Sweetspot-ban rögzítették Nico Elgstrand producer és Staffan Karlsson hangmérnök segítségével.
A banda kommentárja: „Elkészült a Triumph and Power! Ez a viking erő fém diadala! Ismét Nico Elgstranddal dolgoztunk, nem szakítva a 2010-es Hammer of the North lemez óta fennálló hagyományokkal. Ez a legerősebb albumunk és a borító tökéletesen tükrözi a lemezbe ölt munkánkat.”

GRAND MAGUS - Triumph And Power (Album Trailer)

1.On Hooves Of Gold
2.Steel Versus Steel
3.Fight
4.Triumph And Power
5.Dominator
6.Arv
7.Holmgång
8.The Naked And The Dead
9.Ymer
10.The Hammer Will Bite
11.Blackmoon (bonus track)

Memory Garden – ProgPower-es felvétel

A Memory Garden november 15-i osloban megrendezett ProgPower fesztiválos teljesítményét dokumentálja az alábbi felvétel.
A csapat ötödik albuma Doomain címmel idén április 15-én látott napvilágot a Metal Blade gondozásában. A zenekar tagjai: Stefan Berglund – ének, Simon Johansson – gitár, Andreas Mäkelä – gitár, Johan Fredrikson – basszusgitár és Tom Björn – dob.

MEMORY GARDEN live in Oslo

Mothermound – letölthető debüt

A szlovéniai Tolminból indult Mothermound eredetileg Expulsion néven trióként indult még 1995-ben. A 2005-ös feloszlásig két demót és egy In These Glorious Epitaphs c. lemezt hoztak össze.

2009-ben jött el az ideje az ismételt aktivizálódásnak, de ekkor négytagú csapatként és új néven „támadtak fel”. Zeneileg továbbra is a megkezdett úton haladtak, azaz a doom/death és a ’90-es évek rockjának egyfajta vegyületét játszák, stílusukat nagyjából olyan nevekkel jelemzik, mint a Black Sabbath, az Alice In Chains, az Opeth és a korai Paradise Lost.
A banda elkészült bemutatkozó albumával, amit november 22-én jelentettek meg The Burden Of Tomorrow címmel, s amit a zenekari Bandcamp oldalon meghallgathattok és akár le is tölthettek.

The Burden of Tomorrow by Mothermound

Whorion – finn szimfo-death bemutatkozás

Fall of Atlas címre hallgat a death metálos finn Whorion bemutatkozó EP-je, melyet 2014. január 17-én jelentet meg az Eternal Sound Records. A 2009-ben alakult csapat erőteljes szimfonikus elemekkel fűszerezi zenéjét.
A csapat felállása: Ari Nieminen – ének, Ep Rautamaa – ének, gitár, GIiro Illman – gitár, háttérvokál, Dorian Logue – basszus, háttérvokál. A kisegítő zenészek pedig: Vili Itäpelto és Jussi Kirves szintetizátorok, Ukri Suvilehto – dob.

Whorion - The Great Mass Suicide Official Lyric Video

_ELVALASZTO_

Iskald – Nedom Og Nord januárban

A black metálos norvég Iskald negyedik nagylemeze 2014. január 14-én érkezik az Indie Recordings gondozásában. A csapat első norvég című lemeze, a Nedom Og Nord hat dalt tartalmaz majd, melyeknek fele anyanyelvükön íródott. A csoport ezzel a kiadvánnyal saját hazája előtt kíván tisztelegni, a sarkvidéki, sötét otthonát dicsőítő szerzeményei által.

1.A Fading Horizon
2.Underworldly
3.Iskald
4.The Silence
5.Nidingsdåd
6.Nedom og Nord

Iskald - Iskald live @ Inferno 2013

Tales Of The Morbid Butchers fanzine – pólót is terveznek

Dr. A nemrég küldte az alábbi hírlevelet:

„Üdvözletem a Földalatti Népnek!

Megrendelhető postai úton a Tales Of The Morbid Butchers fanzine második száma. Egyenlőre csak 50 példányt kaptam, további nyomás már csak jövőre várható. Ezeknek van egy kis szépség hibája, mert túl sok lett a fehér keret. Akit ez nagyon zavar az várjon januárig, mert a többi példány remélhetőleg ki lesz javítva. Nem néz ki annyira borzalmasan, csak engem zavar.
Rendelni tőlem lehet, úgy hogy rózsaszín csekken el kell küldeni a címemre 1000 Ft +675 Ft (ajánlott pkg) azaz 1675 Ft-ot. Utalást nem fogadok!
Címem: Dudás Attila, Sásd, Kaposvári u. 57. 7370
Továbbá a Neverheard Distro és a Posthuman Productions kínálatában is megtalálható a fanzine. Más disztrósokkal is szívesen cserélek. 

A másik dolog a fanzine-nal kapcsolatban, hogy szeretnék TOTMB pólót csináltatni, de ehhez az kell, hogy minimum 30 ember visszajelezzen nekem, hogy érdekli a dolog.
A fekete póló elején a kettes szám borítója lenne, a hátán meg a fanzine hátoldala. Káger Balázzsal intézem a póló nyomást, szóval olyan minőségre számítsatok, mint amiket Ő is szokott nyomni.
Ha esetleg összejön elegendő mennyiség akkor előre el kell küldeni nekem a pénzt (kb. 2000-2200 Ft+pkg), aztán ha kész a póló én postázom mindenkinek.
Ha valakit érdekel az külön e-mailben írjon nekem és adja meg a méretét. A TÁRGY részhez ez kerüljön: „TOTMB póló„!  December 31-ig lehet leadni a rendeléseket. Egyenlőre ennyi, ha valakinek van kérdése írjon bátran, mert lehet zavarosan fogalmazok, mivel tegnap Witchcraft, Kolp, Niedergang parti volt és hát…. Megittuk a vért.

UNDERGROUND ÜBER ALLES!!!!!!

Tisztelettel,
Dr. A

Napalm Death – online megtekinthető exkluzív koncert

A legendás Napalm Death Keith Harrison keramikus művésszel együttműködve ad koncertet holnap a bexhilli De La Warr Pavilon modernista környezetében. Az eseményt az alábbi YouTube csatornán keresztül követhetitek nyomon.
A művész egy 10 hangszórót magába foglaló hangrendszert épített erre az alkalomra. „A Napalm Death-re esett a választásom, mert ők valóban megértették, mit is akarok ezzel. Szükségem volt egy csapatra, akik igazán be tudják mutatni a hangerő pusztító erejét. Az elektromos áram és a hang hatására felmelegszik majd az agyag, ami lebontja azt, vagy teljesen megváltoztatja majd az állapotát” – mondta Harrison.
További információk itt.

Karácsonyi lemez a Hate Eternal basszusgitárosától II.

Az Unrest for Melancholy Men (God Rest Ye Merry Gentlemen) karácsonyi „dalocska” után most az Earthen Kings (We Three Kings) hallgatható a Hate Eternal basszer J.J. Hrubovcak jóvoltából. A borítót is készítő J. J. mellett testvére, a Monstrocity-ből ismert Mike Hrubovcak készítette az átiratokat, amiket Erik Rutan Mana stúdiójában rögzítették Floridában.

1.Unrest For Melancholy Men (God Rest Ye Merry Gentlemen)
2.Earthen Kings (We Three Kings)
3.Nutracker: Dance Of The Sugar Plum Fairy
4.Greensleeves
5.O Come, O Come, Azrael (O Come, O Come, Emmanuel)