Nem értem miért hiszi úgy sok zenekar, hogy művészetük akkor tud leginkább kiteljesedni, ha jó hosszú dalokkal pakolják tele aktuális lemezüket… Nyilván előfordul, hogy meg tudják tölteni tartalommal ezeket a monstrumokat, de gyakoribb az ellenkezője. És szerintem az se mindegy, hogy melyik stílus képviselője az adott banda. Az atmoszférikus, lassan építkező műfajok esetében indokoltabbnak vélem […]
Megérkezett a harmadik adag dal a Blind Myself négy részletben megjelenő lemezéről. A Diszkószám az éhezésről, Az igazi szó és a korábban bemutatott, Fásy Ádámmal készült Veszélyes hulladék című klipes dal ingyenesen letölthető a zenekar honlapjáról, a számokról pedig Tóth Gergő frontember mesél részletesebben.
_ELVALASZTO_
1. Diszkószám az éhezésről
2012-ben nagyon rossz helyzetbe kerültem anyagilag, padlóra kerültem. Végül rákényszerültem arra, hogy könyveim jó részét „elvaterázzam”, így jutottam készpénzhez. Ebben a nehéz időszakban született meg a szöveg, amit szokás szerint Pálinkás Tamással készítettünk. Szerencsére azóta sikerült talpra állnom, de azt szeretném, hogy ez a szám emlékeztessen arra az időre, amikor a korgó gyomor erősebb volt, mint a korgó lélek. Szerintem már sokan voltak/vannak hasonló cipőben, mint én akkor, nekik ajánlom a dalt. A számhoz a fantasztikus Studio-X csinált klipet. Óriási köszönet az egész stábnak, akik (velünk együtt) 45 fokban égtek szét egész nap, kb. nulla árnyékkal, úgy hogy közben fantasztikus munkát végeztek. Külön köszönet Szalontai Marcsinak és Tóth Balázsnak, akik megengedték, hogy totál szétcsapjuk a házuk előtti részt. Egyébként, a forgatás után még két nappal később is paradicsommagok jöttek ki a fülemből.
2. Az igazi szó
Hasonlóan a Két karodban-hoz, ez a dal is úgy született, hogy demózásnál verseket törtünk a készülő dalokra. Ez a kitűnő Ady Endre költemény fantasztikusan illeszkedett a zenei alaphoz, így nem írtunk
rá saját dalszöveget, hanem megtartottuk ezt. A számhoz Gróf Balázs barátunk készített egy kis vizuált, amelyben egy-egy pillanatra a kisfiam Bendegúz is feltűnik.
3. Veszélyes hulladék
Ez a dal pár héttel ezelőtt volt nálatok premieren. Azóta hatalmas visszhangja lett, voltunk vele mindenhol, rettentően sokan gratuláltak miatta. Hatalmas élmény volt! A dalszöveget Édes Gergő gitárosunk írta.
A kanadaiak epikus folk metalban utazó csapata, a Nordheim nemrég lépett fel a montreali Viking Fest Mtl 2013-on. Itt rögtön készítettek is három videót a Refill című második lemezük három (Soulblood, Mask of the Banned One, Get Drunk or Die Tryin), valamint a bemutatkozó Lost in the North album Old Crazy Man c. dalára:
Az Alice In Chains visszatérésének igencsak örültem annak idején. A 2009-es Black Gives Way To Blue lemez szintem igencsak erősre sikerült. Azóta is rendszeresen előkerül, főképp az olyan fogós daloknak köszönhetően, mint a címadó, a Looking in a View vagy a Check My Brain. A PeCsás koncert pedig ugyancsak kellemes emlékként él bennem. Aztán teltek […]
Június 14-én látott napvilágot a norvég hard rock énekes Jorn Lande új lemeze Traveller címmel a Frontier Records gondozásában. Ezen szerepel a Cancer Demon című szerzemény, az ehhez elkészült videoklipet láthatjátok most.
Első Hegyalja fesztiválomra utaztam, igaz csak egy napos látogatás fért bele, így egyértelmű volt, hogy ez csakis a Down fellépésének napja lehet. Hogy végül nem lett teljesen feledhetetlen az élmény, annak sok összetevője van. Szóval, mivel az utóbbi években már a fesztiválokkal szemben a sima koncerteket részesítem előnyben, így nem nagyon tudom a fejlődést a […]
Itt olvashattátok már, hogy a holland thrasher Legion Of The Damned leszerződött a Napalm Recordshoz. Új lemezük így náluk jelenik meg 2014 januárjában Ravenous Plague címmel. Az anyag máris felvételre került, melyet Andy Classen (Tankard, Krisiun, Holy Moses) producerelt a Stage One stúdióban, Németországban.
Következzen a Summon All Hate című szerzemény, amely a Kreator-rel közös 7″ kislemez B oldalán kapott helyet.
LEGION OF THE DAMNED - Summon All Hate | Napalm Records
The Arsonist címmel érkezik a német melo-death csapat, a Deadlock hatodik nagylemeze július 26-án a Napalm Records gondozásában. Ehhez kaptunk most egy kis ízelítőt.
A dobokat Alexander Dietz (Heaven Shall Burn) felügyeletével rögzítették a Chemical Burn stúdióban, a keverés Eike Fresse (Gamma Ray, Oomph!, Callejon) által jött létre a hamburgi Hammer stúdióban, míg a masztert Olmap Viper (Caliban, Emil Bulls, Zsk) készítette a Hertzwerk falai között. A lentebb látható borító pedig Niklas Sundin (Dark Tranquillity) munkáját dícséri.
DEADLOCK - The Arsonist (Preview) | Napalm Records
_ELVALASZTO_
DEADLOCK - Dead City Sleepers (Lyric Video) | Napalm Records
DEADLOCK - The Arsonist (Trailer) | Napalm Records
1.
The Great Pretender
2.
I’m Gone
3.
Dead City Sleepers
4.
The Arsonist
5.
Darkness Divine
6.
As We Come Undone
7.
Hurt
8.
The Final Storm
9.
Small Town Boy (BRONSKI BEAT cover)
10.
My Pain
11.
Dead City Sleepers (Erode Remix)(bonus track)
12.
As We Come Undone (Philip Abbas Remix) (bonus track)
A lengyel extrém metál veterán Decapitated legutóbbi, Carnival is Forever című lemezéről való 404 szerzeményéhez készített videoklipet, ezt láthatjátok most.
A lemez 2011 júliusában látott napvilágot a Nuclear Blast Records égisze alatt. A borítót Lukasz Jaszak készítette, ami által a Top New Artist Albums (Heatseekers) toplista 11. helyén végeztek.
Minőségi rajongói felvételeket láthattok a június 28-i helsinkii Tuska Open Air-en fellépett King Diamond eőadásáról.
Az 56 éves King Diamond (Kim Bendix Petersen) 2010-ben esett át egy szívműtéten, azóta abbahagyta a dohányzást, megváltoztatta étkezési szokásait és rendszeresen mozog.
King Diamond @ Tuska Open Air - Helsinki - Welcome Home / At the Graves - 28/06/2013
_ELVALASZTO_
King Diamond @ Tuska Open Air - Helsinki - Sleepless Nights - 28/06/2013
King Diamond @ Tuska Open Air - Helsinki - Come to the Sabbath - 28/06/2013
King Diamond @ Tuska Open Air - Helsinki - The Family Ghost - 28/06/2013
King Diamond @ Tuska Open Air - Helsinki - Black Horsemen - 28/06/2013