A norvég black metálos Satyricon azonos című új stúdiólemeze szeptember 8-án jelenik majd meg a Roadrunner Records gondozásában. A Sigurd „Satyr” Wongraven frontember irányításával rögzített lemezt Adam Kasper keverte, melyen Sivert Høyem, a szintén norvég Madraguda énekesnője is szerepel vendégként.
Satyr szavai: „Visszatértünk! Elnézést, amiért ilyen sokáig tartott, de szükségünk volt ennyi időre, hogy letegyünk egy olyan albumot, mint ez… Összehasonlítva, az előző lemezek ehhez képest elvesztegetett időnek tűnnek csak; ez az igazi Satyricon, így nyilvánvaló volt, hogy Satyricon legyen a címe! Soha nem készítettünk még olyan felvétel, ami ennyire közvetíteni tudja a banda szellemiségét. Sokat igényel majd tőled, hallgatótól, de tudom, hogy szeretni fogod, mert ez rádnő, rádnehezedik, és örökre fogva tart majd.”
Néhány fotó a stúdiózásról.
![]()
















