Satyricon – az új lemez a legjobb

A norvég black metálos Satyricon azonos című új stúdiólemeze szeptember 8-án jelenik majd meg a Roadrunner Records gondozásában. A Sigurd „Satyr” Wongraven frontember irányításával rögzített lemezt Adam Kasper keverte, melyen Sivert Høyem, a szintén norvég Madraguda énekesnője is szerepel vendégként.
Satyr szavai: „Visszatértünk! Elnézést, amiért ilyen sokáig tartott, de szükségünk volt ennyi időre, hogy letegyünk egy olyan albumot, mint ez… Összehasonlítva, az előző lemezek ehhez képest elvesztegetett időnek tűnnek csak; ez az igazi Satyricon, így nyilvánvaló volt, hogy Satyricon legyen a címe! Soha nem készítettünk még olyan felvétel, ami ennyire közvetíteni tudja a banda szellemiségét. Sokat igényel majd tőled, hallgatótól, de tudom, hogy szeretni fogod, mert ez rádnő, rádnehezedik, és örökre fogva tart majd.”
Néhány fotó a stúdiózásról.

Magma Rise interjú

• Mivel ez az első interjúnk, menjünk vissza a csapat megalakulásáig, (de akár a Mood feloszlásáig is) ha nem gond! Néhány mondatban összefoglalnátok? Kicsit furának tűnt, hogy épp a Neck Sprain-ből ismert arcok kerültek össze veterán doomsterekkel. • Nem igazán értem mi ebben a furcsaság. 🙂 Régi ismerősök csatlakoztak, illetve a dolog úgy indult, hogy […]

Tovább »

Devildriver – egy új dal a lemezről

A kaliforniai Devildriver hatodik, Winter Kills című augusztus 27-én érkező lemezének első előzeteseként a Ruthless című szerzeményt kaptuk meg, ezt hallgathatjátok a lenti SoundCloud lejátszón. A lemez az IndieMerch.com oldalon máris előrendelhető, ahol olyan speciális csomagok is elérhetők, melyek máshol nem.

Poisonblack – új méreg közeleg

Hihetetlen, hogy repül az idő! Mintha csak ma lett volna, hogy a finn Sentenced nyugovóra tért és az énekes, Ville Laihiala, révén az egyik utódzenekar, nevezetesen a Poisonblack már a hatodik nagylemezének kiadására készül. A Lyijy (ejtse mindenki úgy, ahogy akarja) néven megjelenő albumot szeptember 13-ra ígérik. 
Most egy kis stúdiós kedvcsinálót osztottak meg velünk. 

Poisonblack - Lyijy - teaser #1

Dark Tranquillity – Construct – 2013

A göteborgi Dark Tranquillity sem egy kezdő bagázs, az hótziher! A melodic death metal műfaj egyik alapcsapata, akik idén 22 évesek, tehát az olyan országokban is nagykorúnak számítanak, ahol 21 esztendőt kell megérni a felnőttséghez. De ha hozzáadjuk azt a 2 évet is, amit Septic Broiler-ként zúztak végig, akkor mindjárt a ’80-as évek végén járunk, […]

Tovább »

Hegy-ezzétek füleiteket, proggerek!

Ugyanis szeptember 2-án új, eleddig nem látott magaslatokat próbál meghódítani a Haken, akik 2011-es, Visions című lemezükkel már bizonyítottak. De szeretnének még följebb lépni, ami talán sikerülni is fog nekik a harmadik stúdióalbummal, a The Mountain-nel. A 9 dalt tartalmazó korong az InsideOut Music gondozásában lát majd napvilágot, a keverést pedig a világhírű Jens Bogren-re bízták, aki véleményük szerint zseniális munkát végzett többek között az Opeth: Watershed, és a Devin Townsend Project: Deconstruction lemezén, és a The Mountain hangzását is sikerült nagyon dinamikusra belőnie. 

Íme a borító és a dallista:

1.The Path
2.Atlas Stone
3.Cockroach King
4.In Memoriam
5.Because It’s There
6.Falling Back To Earth
7.As Death Embraces
8.Pareidolia
9.Somebody

Törölte két koncertjét a Motörhead

Motörhead


Lemmy egészségi állapota miatt kénytelen volt a  Motörhead lemondani két koncertjét is, nem léptek fel az Ausztriában rendezett See-Rock Fesztiválon június 22-én, és elmaradt a június 25-i milánói bulijuk.
A 67 éves Lemmy nemrég esett át egy műtéten, amikor is egy defibrillátort (szív-ritmus szabályzót) építettek be a mellkasába.
A baj nem jár egyedül, hematóma (vérömleny) alakult ki a szervezetében, amelynek okát még nem tudják az orvosai.
Egyelőre nem lehet tudni, Lemmy mikor térhet vissza a színpadra és lesznek-e újabb bulik törölve…mindenestre mielőbbi felépülést kívánunk neki.

Motörhead - Ace Of Spades

Weesp – fehéroroszországból szeretettel

A belorusz Weesp egy alternatív rock csapat, akik zenéjükben a kemény zenei elemek mellett modern elektronikus részeket is alkalmaznak. A banda nemrégiben két videóval is jelentkezett:

A This Will Destroy Us album Sub c. dalának klipje: 

Weesp - Sub (Official Music Video, 2013)

_ELVALASZTO_

Az Our Own Gale-re meg szöveges videót készítettek:

Weesp - Our Own Gale (Official Lyric Video, 2013)

Stormlord – az ötödik lemez előtt

Az olaszok extrém epikus metálosának Hesperia című új, sorban az ötödik nagylemeze szeptember 20-án érkezik. A 2008-as Mare Nostrum utódját a római Outer Sound stúdióban (Novembre, Necrodeath, The Foreshadowing, Klimt 1918) rögzítették Giuseppe Orlando irányítása mellett.

Stormlord - "Hesperia" new album trailer 2013

Slayer – római felvételek

Az eredetihez képest erősen átalakult felállású Slayer ma este teszi tiszteletét Tokajban a Hegyalja fesztiválon. Talán még kedvcsinálónak is elmegy a koncertre készülők számára az alábbi felvétel, ami az Araya-King-Bostaph-Holt felállású csapat június 17-i római koncertjén készült.

A koncertprogram:

1.World Painted Blood
2.Spirit In Black
3.War Ensemble
4.Hate Worldwide
5.At Dawn They Sleep
6.Bloodline
7.Disciple
8.Mandatory Suicide
9.Chemical Warfare
10.The Antichrist
11.Postmortem
12.Hallowed Point
13.Seasons In The Abyss
14.Hell Awaits
15.Dead Skin Mask
16.Raining Blood

Ráadás:

1.South Of Heaven
2.Angel Of Death

SLAYER War Ensemble LIVE in ROMA (Palatlantico 17-06-2013) Full HD

_ELVALASZTO_

SLAYER At Dawn They Sleep LIVE in ROME (Palatlantico 17-06-2013) Full HD
SLAYER Bloodline LIVE in ROME (Palatlantico 17-06-2013) Full HD
SLAYER Mandatory Suicide + Chemical Warfare LIVE in ROME (Palatlantico 17-06-2013) Full HD