Church Of Void a SVART Recordsnál

 A finn tradicionális doom csapat, a Church Of Void aláírt a SVART Recordshoz, ennek eredményeképp a 2010-es alakulásó, eddig egyetlen EP-vel rendelkező zenekar megjelentetheti debütáló lemezét már idén augusztusban. A lemez Dead Rising címen érkezik majd, melyről Magus Corvus énekes egyenlőre csak annyit árult el, hogy nem követik a jelenleg divatos okkult hagyományokat ápoló doom zenekarokat, sokkal inkább a klasszikus témákkal, ezek közül is az emberi érzelmekkel és problémákkal akarnak majd foglalkozni. A zenekar Winter Is Coming c. bemutatkozó EP-je meghallgatható a bandcamp oldalukon. 

Powerwolf – az új albumról

Fél perces teasert kaptunk az ötödik lemeze előtt álló Powerwolftól. A 11 dalt tartalmazó Preachers of the Night címet viselő anyag július 19-én lát majd napvilágot a Napalm Records gondozásában.
Az előzetesben egyébként az Amen & Attack nyitódalra nemrég forgatott klip részletei láthatók, ami 7 inches bakelit formában előzi meg az albumot június 28-án.

POWERWOLF - Preachers of the Night (Teaser) | Napalm Records

_ELVALASZTO_

1.Amen & Attack
2.Secrets Of The Sacristy
3.Coleus Sanctus
4.Sacred & Wild
5.Kreuzfeuer
6.Cardinal Sin
7.In The Name Of God (Deus Vult)
8.Nochnoi Dozor
9.Lust For Blood
10.Extatum Et Oratum
11.Last Of The Living Dead

Dawn Of Tears – jön a második lemez


A spanyol dallamos death metalt játszó Dawn Of Tears nem ma kezdte az ipart. A Metal-Archives szerint 1999 óta aktívak, igaz ez idő alatt egy demót (2005), egy albumot (Descent – 2007) és egy EP-t (Dark Chamber Litanies – 2009) sikerült kiadniuk. A csapatot a bemutatkozó lemezükkel az „Év legjobb melodeath/göteborgi metal” kategóriában Metal Storm díjra jelölték 2007-ben és a Dark Tranquillity (Fiction) és az Arch Enemy (Rise Of The Tyrant) után a harmadik helyet szerezték meg.
Most a következő album kiadásához az Inverse Records-hoz szerződtek. A lemez várhatóan szeptember 20-án érkezik Act III: The dying eve címmel.

A lemez előzeteseként itt a Present Of Guilt c. dalra készült klip:

Dawn Of Tears - Present Of Guilt

Jótékonysági kislemez Serj Tankian, Ihsahn, HevyDevy közreműködésével


A brit Ray Holroyd agyszüleménye a Revolution Harmony. A zeneszerző/újságíró olyan neves metál előadók segítségével készítette el We Are c. kislemezét, mint Serj Tankian (System Of A Down), Ihsahn (Emperor) és Devin Townsend. A kislemez – melyhez szöveges videó is készült – a Mandela napon, azaz július 18-án jelenik meg.

A kislemezt Nelson MandelánakLucky Dube emlékének, és Bob Marley-nak ajánlják. A bevételel pedig a Dél-afrikai gyerekek zeneoktatásához és az ehhez szükséges hangszerek beszerzéséhez járulnak hozzá.

További információ: RevolutionHarmony.org.

Ray Harmony - We Are (feat. Serj Tankian, Ihsahn, Devin Townsend, Abbie Johnson) - Lyric Video

Space Mirrors videoklip

Az orosz groteszk / avatgárd metalban utazó Space Mirrors új lemeze augusztusban érkezik The Other Gods címmel, és a Transubstans Records fogja terjeszteni. Erről készült klip a She-Devil című nótára. További információ, hogy Alisa Coral dalszerző hölgy mellé pár éve csatlakozott Martyr Lucifer (Hortus Animae, Martyr Lucifer) mellett most már olyan személyek jelentik a fix tagságot, mint az amerikai gitáros Sparky Simmons (Acid FM), az olasz dobos Claudio Tirincanti (Blaze Bayley) és az argentin basszer Gabriel Monticello.

Space Mirrors - She-Devil (HD)

Aborym – mocskos videó

Az extrém-industrial metalban már legendának számító Aborym új albumának címadó dalára forgatott videót Alberto Falcone rendezővel. Az Olaszországban felvett a rémálmok, az emlékek és a drogos hallucinációk határán egyensúlyozó klipben mindhárom zenekari tag színészként tűnik fel.

ABORYM - "DIRTY" (Official Video Clip)

Szavazz a legjobb Himnusz előadásra

A VH1 zenecsatorna weblapján „Melyik nemzeti himnusz a lekeményebb?” címmel szavazásra hív. Tíz metál ikon előadásában elhangzott amerikai himnusz közül lehet választani:
http://www.vh1.com/music/tuner/2013-05-10/whose-national-anthem-rocked-hardest/10/

Például Steve Vai így játszotta a Star Spangled Banner-t:

Steve Vai shreds the Star Spangled Banner

Az előadók listája:

Ace Frehley – Arrowhead Stadium (2009)
Jeff Beck – Comerica Park (2010)
Jimi Hendrix – Woodstock Music & Art Fair (1969)
Metallica – AT&T Park (2013)
Slash – The Staples Center (2010)
Stevie Ray Vaughan – the Houston Astrodome (1985)
Steve Vai – Madison Square Garden (2009)
Ted Nugent – The Alamo (2009)
Yngwie Malmsteen – Sun Life Stadium (2011)
Zakk Wylde (2010)

A többi dal:
_ELVALASZTO_

Ace performs the National Anthem for the Kansas City Chiefs.
Legendary guitarist Jeff Beck performs the National anthem.
httpv://www.youtube.com/watch?v=Cm-bJzFNbc
Metallica - Star Spangled Banner 2013 Giants vs Dodgers
Stevie Ray Vaughan - "Star Spangled Banner" - 4-19-85 - Houston, TX
Ted Nugent plays the Star-Spangled Banner - Glenn Beck Live from the Alamo
NATIONAL ANTHEM by YNGWIE MALMSTEEN
The Star Spangled Banner by Zakk Wylde

The Red Coil – Lam – 2012

 A The Red Coil nevű milánói ötös a sludge/groove metal címkét kapta a metal-archiveson. Nem trafáltak mellé. Ha nagyon szőrösszívű akarok lenni, akkor nevezhetjük az olaszokat a mi Stereochrist-unk ikertestvérének is. A tavalyi Lam albumuk alapján legalábbis úgy érzem simán párhuzamot lehet vonni Kolosékkal. Ezt mind a zene, mind az ének alapján bátran kijelentem. A […]

Tovább »

11. Ragnarök Festival – itt vannak az első nevek

2014. április 25-26-án 11. alkalommal kerül megrendezésre Európa legnagyobb pogány fesztiválja a Ragnarök. Helyszín a már megszokott németországi Lichtenfels városközpontjában a Stadthalle területe.
A szervezők Facebook oldalukon a napokban közzétettek néhány nevet, akik már biztosan ott lesznek. Íme: Borknagar, Fjoergyn (speciális show), Graveworm, Imperium Dekadenz, Månegarm, Minas Morgul és a XIV Dark Centuries.