Amorphis – ők is videóztak

A finn Amorphis is új klippel jelentkezett. Az áprilisban megjelent Circle lemezük The Wanderer c. dalára azzal a Revolver Film Companys Patric Ullaeus-szal készítettek klipet, aki korábban olyan bandákkal dolgozott, mint a Dimmu Borgir, a Lacuna Coil, az In Flames vagy a Kamelot, hogy mást ne említsünk.

AMORPHIS - The Wanderer (Official Music Video)

Flagellant – Maledictum – 2013

Nagyon feltörekvő mostanság ez az új black metal stílus; bugyog felfelé, mint a termálvíz, kéremszépen. Jobbnál jobb gyöngyszemekre lehet akadni minimális keresés után, és jelen esetben egy ilyennek felel meg a Flagellant új anyaga, mely a Maledictum címet kapta. Ám ne siessünk, szép komótosan rágjuk meg 32-szer a falatot, csak aztán nyilatkozzunk. A formáció 2007-ben […]

Tovább »

Black Sabbath – itt új videóklip

Itt Black Sabbath új videóklipje a God Is Dead?, ami a most megjelent 13 című új album első kislemezéhez készült .
A klipet, az a filmes és társadalmi aktivistaként ismert Peter Joseph rendezte, aki legjobban a kulturális/társadalmi- forradalomról szóló filmsorozatairól híres.
Joseph elmondása szerint maga is a korai Black Sabbath zenéjén nőtt fel, így megtiszteltetésnek tartja, hogy felkérést kapott a videóklip elkészítésére. A videó archív zenekari felvételekből és történelmünk egyedülálló absztrakciójából készült anyagokból épül fel, és így az új idők különlegessége.

Black Sabbath - God Is Dead?

Devildriver – Winter Kills

A kaliforniai extrém metálos Devildriver hatodik, Winter Kills-re kersztelt nagylemeze augusztus 27-én érkezik a Napalm Records gondozásában. A hangszeres sávok az Audiohammer, míg az ének Dez Fafara énekes házi stúdiójában került rögzítésre Mark Lewis (The Black Dahlia Murder, Whitechapel, All That Remains) felügyelete mellett. A lentebb látható borító Dean Karr fényképész, a látvány pedig Ryan Clark munkája volt.

_ELVALASZTO_

1.The Oath
2.Ruthless
3.Desperate Times
4.Winter Kills
5.The Appetite
6.Gutted
7.Curses And Epitaph’s
8.Caring’s Overkill
9.Hunting Refrain
10.Tripping Over Tombstones
11.Sail
12.Shudder (deluxe-digibook bonus track)
13.Back Down To The Grave (deluxe-digibook bonus track)

Magic Circle – Magic Circle – 2013

    Megjelent az új Black Sabbath lemez, de semmi kedvem írni róla. Nincs az anyaggal gond, tökéletes lábjegyzet, vagy tartalomjegyzék a Sabbath a 70-es években című könyvhöz, de minőséthetném úgy is, mint egy történelmi épület ajándékboltban kapható szentimentális másolatát. A régi idők mégiscsak messze járnak. Sokkal érdekesebbnek tartom a jelen képviselőit, még ha ritkán […]

Tovább »

Black Sabbath – megjelent az új lemez

Ma végre megjelent a Black Sabbath várva-várt új albuma, a 13. A lemezt Ozzy Osbourne, Tony Iommi és Geezer Butler a hétszeres Grammy-díjas Rick Rubin producerrel vette fel Los Angeles-ben, a Rage Against The Machine dobosával, Brad Wilkkel kiegészülve. A 8 számot tartalmazó album játékideje közel egy óra lett.

A Black Sabbath április 18-án mutatta be az album első kislemezét, a közel 9 perces God Is Dead?-et, amely első helyen debütált a legtöbb rock listán, az album előrendelése pedig ezzel egy nap alatt a rock és metál listák élére ugrott.

A zenekar továbbá a televízióban is népszerűsítette az új albumát; a CSI: Helyszínelők évadzáró részében előadták az új albumon szereplő End of the Beginning című számukat.

Agregator – itt az új klip

Már korábban adtunk arról hírt, hogy a zenekar új videóklipet forgat a Romok között című dalhoz. Elkészült a klip, melyet itt meg is tekinthettek.

AGREGATOR - Romok között (2013) [official music video] HD

A zenekar közleménye:

„Elkészültünk új videoklipünkkel, amely az Emberség lemezünkön 2009-ben megjelent Romok között című dalunk frissített, 2013-as változatához készült. Az egész azzal kezdődött, hogy a tavalyi Eredendő EP-hez tartozó klipünk (Egy nap a világ) elkészülte után szerettünk volna egy olyan videót is, amelyik nem „csak sztoris”, hanem inkább zenekari zúzdás. Az év közepefelé kezdett formálódni a pontos háttér, hogy előfordulhat, hogy az Artisjus Zenei Alapítvány tudná valamennyiben támogatni az anyagi részt. Ekkor megkerestük Sánta Balázst, akivel a korábbi klipek is készültek, aki teljesen pozitívan állt a felkéréshez. Már régebben is mondta, hogy van egy ismerőse, Bereznai Tamás, aki jól bánik a vizuális technológiával és mivel nagyon bejön neki az északi metal, ezért valószínűleg benne lenne egy közös munkában.
_ELVALASZTO_

A dalok közül a választásunk a Romok között-re esett, mert sokak kedvence és mivel annak idején ez készült el utoljára, egy-két dolgot már másképp képzeltünk el benne. Mindemellett 2009 óta számos változáson esett át a zenekar, így szerettük volna minél inkább az aktuális felállás képére formálni a nótát – ezt pedig legjobban a vokálokon keresztül tudtuk megtenni. Így a legszembetűnőbb különbség a két változat között, hogy míg az eredeti nóta refrénjeiben Tanka Balázs közreműködött vendég-vokalistaként – és akinek ezt ezúton is nagyon-nagyon köszönjük – most a zenekar két „új”, 2011-ben csatlakozott tagja – Csóra Miklós és Horváth Gábor hozta a dallamos részeket.

Tavaly ősszel kaptunk zöld utat az induláshoz és a video felvételek el is készültek december elején. A zord környezetet a Császár melletti volt szovjet rakétabázis két helyszíne – egy kaszárnya és egy atomfejtároló – biztosította, míg az északi hangulatot az év első hóvihara teremtette meg. A forgatás hidegben és jó hangulatban telt – és aki addig nem tudta, ott megtanulhatta, hogy van az az idő, amikor csak a tömény ad erőt és mindent lebíró akaratot … és ahol a sör csak ballaszt.

A képanyag felvétele után két héttel mentünk volna az Audioplanet stúdióba, rögzíteni az új ének és vokál-részeket, azonban aznap hajnalban egy tragikus baleset során elhunyt a zenekar basszusgitárosa, Liviczki Roland. A hír mindenkit sokkolt és minden zenekaros üggyel leálltunk. Pár hónapig nem látszott a hogyan tovább, a klipet mindenképpen be akartuk fejezni, de a folytatás kapcsán még hosszú ideig nem állt össze a kép.

Az év első negyedében befejeztük a dal felvételeit, Jaya Hari das hangmérnök mindent megtett, hogy a nóta még erősebben szóljon, mint valaha – Sánta Balázs és Bereznai Tamás pedig a kész dal alapján nekilátott a klip vágásának és a vizuális varázslásnak. A klip első változatának bemutatója április végén történt meg a Kék Yukban a Reason, Ideas és Green Men zenekarok társaságában létrejött Retro Gothic fesztiválon. Itt a zenekar az időközben Roland helyére visszatérő Lodeder László basszusgitárossal kiegészülve adott koncertet. Mivel Lackó életében rendeződtek azok a helyzetek, ami miatt anno nem tudta folytatni az Agregatort, így most el tudta fogadni a felkérésünket és segített újraindítani a bandát, mert nélküle nem látszott, hogy miképpen állhatna össze újra a produkció.

Fenti premier után még kellett pár hét míg megtörténjenek a végső simítások, de most már itt a végső változat.

Reméljük mindenkinek tetszeni fog, a zenekar pedig legközelebb a RockBeach fesztivál második napján lesz látható élőben.”

Metallica – elnyomták a Kill ‘Em All-t

Az Orion Music + More fesztivál keretein belül Detroitban a Dehaan álnév mögé bújva játszotta el a Metallica legendás bemutatkozó lemezét, a Kill’Em All-t.
A lemez eredetileg 1983. július 25-én jelent meg a független Megaforce Records gondozásában, amit két hét alatt rögzített a zenekar alacsony költségvetésből New Yorkban. Kezdetben 1500 pédány kelt csak el belőle ugyan, de újra kiadta az Elektra Records, ahogy leszerződtette a bandát és azóta háromszoros platina lett belőle. A lemez címe eredetileg Metal Up Your Ass lett volna.

Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live Detroit Part 1 of 3 whole show

_ELVALASZTO_

Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live 2 of 3 Whiplash - Phantom Lord - No Remorse
Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live 3 of 3 whole show Seek & Destroy Metal Militia

Newsted – felvétel Barcelonából

Június 1-jén játszott a barcelonai Sonisphere fesztiválon a Newsted, az erről készült rajongói felvételt láthatjátok most. Az ex-Voivod, Metallica és Flotsam And Jetsam basszaer Jason Newsted bandája új lemezének részleteiről itt olvashattatok korábban.

NEWSTED - Barcelona, Sonisphere | 01 JUN 2013 | Full-lenght HD concert

Infectious Grooves – újra együtt, km. Jim Martin

A Metallica Orion Music + More fesztiválján ismét együtt zenélt a Mike Muir (Suicidal Tendencies) frontember és Robert Trujillo (Metallica) basszer fémjelezte csapat. A reunion majdnem teljes volt, hisz a már említetteken kívül  Stephen Perkins (Jane’s Addiction), Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) mellett, Adam Siegel eredeti gitáros helyén különleges vendéként Jim Martin (ex-Faith No More) pengetett.
Trujillo szerint van esély több koncertre is a jövőben.

Lássuk a képanyagot:

Infectious Grooves - Immigrant Song - Orion Music + More, Detroit MI June 8 2013

_ELVALASZTO_

Violent and funky infectious grooves 2013 at Orion
Sarsippius is back!