A finn Amorphis is új klippel jelentkezett. Az áprilisban megjelent Circle lemezük The Wanderer c. dalára azzal a Revolver Film Companys Patric Ullaeus-szal készítettek klipet, aki korábban olyan bandákkal dolgozott, mint a Dimmu Borgir, a Lacuna Coil, az In Flames vagy a Kamelot, hogy mást ne említsünk.
Nagyon feltörekvő mostanság ez az új black metal stílus; bugyog felfelé, mint a termálvíz, kéremszépen. Jobbnál jobb gyöngyszemekre lehet akadni minimális keresés után, és jelen esetben egy ilyennek felel meg a Flagellant új anyaga, mely a Maledictum címet kapta. Ám ne siessünk, szép komótosan rágjuk meg 32-szer a falatot, csak aztán nyilatkozzunk. A formáció 2007-ben […]
Itt Black Sabbath új videóklipje a God Is Dead?, ami a most megjelent 13 című új album első kislemezéhez készült .
A klipet, az a filmes és társadalmi aktivistaként ismert Peter Joseph rendezte, aki legjobban a kulturális/társadalmi- forradalomról szóló filmsorozatairól híres. Joseph elmondása szerint maga is a korai Black Sabbath zenéjén nőtt fel, így megtiszteltetésnek tartja, hogy felkérést kapott a videóklip elkészítésére. A videó archív zenekari felvételekből és történelmünk egyedülálló absztrakciójából készült anyagokból épül fel, és így az új idők különlegessége.
A kaliforniai extrém metálos Devildriver hatodik, Winter Kills-re kersztelt nagylemeze augusztus 27-én érkezik a Napalm Records gondozásában. A hangszeres sávok az Audiohammer, míg az ének Dez Fafara énekes házi stúdiójában került rögzítésre Mark Lewis (The Black Dahlia Murder, Whitechapel, All That Remains) felügyelete mellett. A lentebb látható borító Dean Karr fényképész, a látvány pedig Ryan Clark munkája volt.
_ELVALASZTO_
1.
The Oath
2.
Ruthless
3.
Desperate Times
4.
Winter Kills
5.
The Appetite
6.
Gutted
7.
Curses And Epitaph’s
8.
Caring’s Overkill
9.
Hunting Refrain
10.
Tripping Over Tombstones
11.
Sail
12.
Shudder (deluxe-digibook bonus track)
13.
Back Down To The Grave (deluxe-digibook bonus track)
Megjelent az új Black Sabbath lemez, de semmi kedvem írni róla. Nincs az anyaggal gond, tökéletes lábjegyzet, vagy tartalomjegyzék a Sabbath a 70-es években című könyvhöz, de minőséthetném úgy is, mint egy történelmi épület ajándékboltban kapható szentimentális másolatát. A régi idők mégiscsak messze járnak. Sokkal érdekesebbnek tartom a jelen képviselőit, még ha ritkán […]
Ma végre megjelent a Black Sabbath várva-várt új albuma, a 13. A lemezt Ozzy Osbourne, Tony Iommi és Geezer Butler a hétszeres Grammy-díjas Rick Rubin producerrel vette fel Los Angeles-ben, a Rage Against The Machine dobosával, Brad Wilkkel kiegészülve. A 8 számot tartalmazó album játékideje közel egy óra lett.
A Black Sabbath április 18-án mutatta be az album első kislemezét, a közel 9 perces God Is Dead?-et, amely első helyen debütált a legtöbb rock listán, az album előrendelése pedig ezzel egy nap alatt a rock és metál listák élére ugrott.
A zenekar továbbá a televízióban is népszerűsítette az új albumát; a CSI: Helyszínelők évadzáró részében előadták az új albumon szereplő End of the Beginning című számukat.
Már korábban adtunk arról hírt, hogy a zenekar új videóklipet forgat a Romok között című dalhoz. Elkészült a klip, melyet itt meg is tekinthettek.
AGREGATOR - Romok között (2013) [official music video] HD
A zenekar közleménye:
„Elkészültünk új videoklipünkkel, amely az Emberség lemezünkön 2009-ben megjelent Romok között című dalunk frissített, 2013-as változatához készült. Az egész azzal kezdődött, hogy a tavalyi Eredendő EP-hez tartozó klipünk (Egy nap a világ) elkészülte után szerettünk volna egy olyan videót is, amelyik nem „csak sztoris”, hanem inkább zenekari zúzdás. Az év közepefelé kezdett formálódni a pontos háttér, hogy előfordulhat, hogy az Artisjus Zenei Alapítvány tudná valamennyiben támogatni az anyagi részt. Ekkor megkerestük Sánta Balázst, akivel a korábbi klipek is készültek, aki teljesen pozitívan állt a felkéréshez. Már régebben is mondta, hogy van egy ismerőse, Bereznai Tamás, aki jól bánik a vizuális technológiával és mivel nagyon bejön neki az északi metal, ezért valószínűleg benne lenne egy közös munkában.
_ELVALASZTO_
A dalok közül a választásunk a Romok között-re esett, mert sokak kedvence és mivel annak idején ez készült el utoljára, egy-két dolgot már másképp képzeltünk el benne. Mindemellett 2009 óta számos változáson esett át a zenekar, így szerettük volna minél inkább az aktuális felállás képére formálni a nótát – ezt pedig legjobban a vokálokon keresztül tudtuk megtenni. Így a legszembetűnőbb különbség a két változat között, hogy míg az eredeti nóta refrénjeiben Tanka Balázs közreműködött vendég-vokalistaként – és akinek ezt ezúton is nagyon-nagyon köszönjük – most a zenekar két „új”, 2011-ben csatlakozott tagja – Csóra Miklós és Horváth Gábor hozta a dallamos részeket.
Tavaly ősszel kaptunk zöld utat az induláshoz és a video felvételek el is készültek december elején. A zord környezetet a Császár melletti volt szovjet rakétabázis két helyszíne – egy kaszárnya és egy atomfejtároló – biztosította, míg az északi hangulatot az év első hóvihara teremtette meg. A forgatás hidegben és jó hangulatban telt – és aki addig nem tudta, ott megtanulhatta, hogy van az az idő, amikor csak a tömény ad erőt és mindent lebíró akaratot … és ahol a sör csak ballaszt.
A képanyag felvétele után két héttel mentünk volna az Audioplanet stúdióba, rögzíteni az új ének és vokál-részeket, azonban aznap hajnalban egy tragikus baleset során elhunyt a zenekar basszusgitárosa, Liviczki Roland. A hír mindenkit sokkolt és minden zenekaros üggyel leálltunk. Pár hónapig nem látszott a hogyan tovább, a klipet mindenképpen be akartuk fejezni, de a folytatás kapcsán még hosszú ideig nem állt össze a kép.
Az év első negyedében befejeztük a dal felvételeit, Jaya Hari das hangmérnök mindent megtett, hogy a nóta még erősebben szóljon, mint valaha – Sánta Balázs és Bereznai Tamás pedig a kész dal alapján nekilátott a klip vágásának és a vizuális varázslásnak. A klip első változatának bemutatója április végén történt meg a Kék Yukban a Reason, Ideas és Green Men zenekarok társaságában létrejött Retro Gothic fesztiválon. Itt a zenekar az időközben Roland helyére visszatérő Lodeder László basszusgitárossal kiegészülve adott koncertet. Mivel Lackó életében rendeződtek azok a helyzetek, ami miatt anno nem tudta folytatni az Agregatort, így most el tudta fogadni a felkérésünket és segített újraindítani a bandát, mert nélküle nem látszott, hogy miképpen állhatna össze újra a produkció.
Fenti premier után még kellett pár hét míg megtörténjenek a végső simítások, de most már itt a végső változat.
Reméljük mindenkinek tetszeni fog, a zenekar pedig legközelebb a RockBeach fesztivál második napján lesz látható élőben.”
Az Orion Music + More fesztivál keretein belül Detroitban a Dehaan álnév mögé bújva játszotta el a Metallica legendás bemutatkozó lemezét, a Kill’Em All-t.
A lemez eredetileg 1983. július 25-én jelent meg a független Megaforce Records gondozásában, amit két hét alatt rögzített a zenekar alacsony költségvetésből New Yorkban. Kezdetben 1500 pédány kelt csak el belőle ugyan, de újra kiadta az Elektra Records, ahogy leszerződtette a bandát és azóta háromszoros platina lett belőle. A lemez címe eredetileg Metal Up Your Ass lett volna.
Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live Detroit Part 1 of 3 whole show
_ELVALASZTO_
Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live 2 of 3 Whiplash - Phantom Lord - No Remorse
Metallica Kill 'Em All Orion Fest 6/8/2013 Live 3 of 3 whole show Seek & Destroy Metal Militia
Június 1-jén játszott a barcelonai Sonisphere fesztiválon a Newsted, az erről készült rajongói felvételt láthatjátok most. Az ex-Voivod, Metallica és Flotsam And Jetsam basszaer Jason Newsted bandája új lemezének részleteiről itt olvashattatok korábban.
NEWSTED - Barcelona, Sonisphere | 01 JUN 2013 | Full-lenght HD concert
A Metallica Orion Music + More fesztiválján ismét együtt zenélt a Mike Muir (Suicidal Tendencies) frontember és Robert Trujillo (Metallica) basszer fémjelezte csapat. A reunion majdnem teljes volt, hisz a már említetteken kívül Stephen Perkins (Jane’s Addiction), Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) mellett, Adam Siegel eredeti gitáros helyén különleges vendéként Jim Martin (ex-Faith No More) pengetett. Trujillo szerint van esély több koncertre is a jövőben.
Lássuk a képanyagot:
Infectious Grooves - Immigrant Song - Orion Music + More, Detroit MI June 8 2013
_ELVALASZTO_
Violent and funky infectious grooves 2013 at Orion