A Magma Rise megalakulása, vagy inkább Holdampf Gábor kilépése a Wall Of Sleep-ből annak idején 2009-ben kisebb sokkot okozott. Talán nem túlzás, ha azt állítom, majdnem akkorát, mint amikor a Mood feloszlott. Utólag én azt mondom, jó megoldás volt. Így most egy tőről már három különböző irányt képviselő, de a maga nemében kiváló csapat működik. […]
Igazán nem mindennapi felállású supergroup mutatkozott be Kings Of Chaos néven. A bandában ugyanis olyan ismert arcok egyesítették erőiket, mint négy egykori Guns N’ Roses muzsikus: Slash, Duff McKagan, Matt Sorum, Gilby Clarke; a Def Leppard énekes JoeElliott; a Black Country Communion, Deep Purple, Black Sabbath, Trapeze révén is jól ismert Glenn Hughes, valamint a Collective Soul frontembere Ed Roland.
A társaság egyelőre csak turnézó bandaként üzemel és a tagok múltjából szemezgetnek a repertoárjukban. Az első fellépés idén áprilisban zajlott le az ausztrál Stone Music Festival-on, jelenleg pedig Dél-Afrikában lépnek fel néhány állomáson.
Kings of Chaos "Pour Some Sugar On Me" - Stone Music Festival, Live Sydney, Australia 20 April 2013
Az énekesnős, neoklasszikus power metalban utazó finn Amberian Dawn hamarosan egy válogatásalbummal lepi meg rajongóit. Az anyag érdekessége, hogy a csapat első négy albumáról vegyesen válogatott dalokat immár az új énekesnővel, Päivi „Capri” Virkkunen-nel vették fel újra. Elődje, Heidi Parviainen 2012 novemberében lépett ki egy belga fellépést követően. Capri eddig két szólólemezt adott ki: Salaa Sinun (1997), KuunMorsian (2001).
További Amberian Dawnhoz kapcsolódó hír, hogy Jukka Koskinen bőgős elhagyta a zenekart, hogy teljes erejéből a Wintersunra koncentrálhasson. A válogatáslemez Re-Evolution címmel lát napvilágot június 14-én, a következő dalokkal:
1. Vakyries 2. Incubus
3. Kokko – Eagle Of Fire
4. Lily Of The Moon
5. Come Now Follow 6. Crimson Flower 7. Circus Black
8. Lost Soul 9. Cold Kiss
10. River Of Tuoni 11. Charnel’s Ball
2005 óta nem jelentkezett friss anyaggal a honi dirty rock elsőszámú csapata. Most megújult felállásban elkészítették az Olaj a tűzre címet kapott nagylemezt, melynek Neked szól c. dalához már el is készült a klip:
Az 1996-ban alakult német Nargaroth-ra 17 évig kellett várni, hogy végre Magyarországra is ellátogasson. A Planetnoir jóvoltából június 2-án meg is történt a Blue Hell-ben. Az este folyamán 2 hazai zenekar is tiszteletét tette, a péceli Witchcraft és a szegedi Lepra. A rendezvény este 8-ra volt meghirdetve. A MÁV-Start Zrt-nek és a BKK-nak köszönhetően 15 […]
A Wisconsin államból érkező modern prog metalos Ocellus május 14-én jeléentette meg debütáló lemezét a Pavement Entertainment-nél. A hatos most a kritika által igencsak jól fogadott Departure album A Life Once Lost c. dalára forgatott klipet:
„Jövő csütörtökön indul legújabb zenés műsorunk élőben a Zöld Pardonból! ROCK YOU .. Megrázlak, Szétrázlak és Felrázlak minden csütörtökön este 22 órától! A műsorvezető Peru, aki otthonosan mozog a rockzenei műfajban, hiszen az egyik legnépszerűbb rockzenei magazinban (RCKLT) szerkesztő, továbbá a RedHeart zenekar frontembere, és a Voice-ban is megmutatta már a hangját! Tartsatok velünk tehát június 13-ától minden csütörtökön 22 órától: Rock You!!!
Tisztelettel: Peru„
A legendás Darkthrone február 26-án megjelent The Underground Resistance lemezén szereplő Lesser Men című dalához készített klipet. A rendező Lowe Seger volt.
Darkthrone - Lesser Men (taken from The Underground Resistance)
A hatvanas évek Angliájában a blues, a beat és a jazz uralta a zenei színteret. A hard rock kifejlődéséig és a heavy metal alapjainak letételéig még öt – tíz év lehetett hátra. Olyan bandák voltak ekkoriban az ismertek, mint a The Beatles, a The Rolling Stones, a The Yardbirds, John Mayall bandája, Manfred Mann, a The […]
Állatkínzás, családon belüli bántalmazás, szegénység és magány? Tudjuk, látjuk, rossz körülöttünk a világ, csalunk, lopunk, hazudunk. Magyarország legzúzósabb farkasai pedig a jó védelmébe álltak. Így tűnik újra beigazolódni a „ne ítélj elsőre” igazsága. Kőkemény rockereknek néznek ki, szívük azonban nekik is lehet, és van is az Akela zenekar, azaz a magyar „farkasfalka” tagjainak.
A sokat próbált zenészek ugyanis legújabb klipjükben világhírű cégektől már jól ismert, ám zenei színtéren eddig nem nagyon látott gesztussal, példaként járnak elöl, súlyos, ám sajnos egyre mindennapibb társadalmi témákat feszegetve. A cél pedig a segítség.
A zenekar tagjai úgy gondolják, ezek az igen is létező dolgok csak úgy orvosolhatóak, ha beszélünk róluk. Megbeszélésre pedig nincs is jobb és aktuálisabb alkalom mint a ma. Kérdezd a farkasokat!