Tacit Fury – Horrors from Depth – 2012

Ha körültekintünk, és tüzetesen figyeljük a jó pár évtizeddel ezelőtti tendenciákat, akkor nem kell még oly’ szakavatottnak sem lennünk, hogy feltűnjön: a kimagasló és/vagy professzionális teljesítményeket nyújtó fémzenék – itt az összes stílust beleértve – főként az európai, és észak-amerikai országok kulturális, zenei terméke volt. A stílus világszintű terjedése pedig előrevetítette, hogy ez az állapot […]

Tovább »

Neverheard Distro – szülinapi póló

2013. július 7-én lesz 7 éve 7 hónapja és 7 napja, hogy a Neverheard Distro megalapításra került. Ezen jeles alkalomból hazai underground kiadók közül elsőként (Ha valaki meg tudja cáfolni kérem írjon!) saját mintás póló kiadására kerül sor.

Előrendelés keretében lehetőség van fekete-, oliva-, homok-, piros- és fehér színű pólókat jegyezni a mellékelt képen látható mintával. Egyébként fekete mellett csak plusz egy- max. két színben fog póló készülni.
Előrendelés leadására június 9-ig van lehetőség a Distro e-mail címén szín és méret megjelöléssel. (S, M, L, XL, XXL)
Az évforduló emlékezetessé tételét elősegítendő hatalmas, a Neverheard Distro teljes, aktuális készletére kiterjedő akcióra is sor kerül július folyamán.

Hybrid Reality – jön a folytatás

Hírlevél érkezett a Hybrid Reality-s Lenhárdtól:

„Még fél éves sincs a Infinity EP, de már javában folyik a munka a második, Nexus of Eden címre keresztelt második felvonás körül.
Az anyag várhatóan nyár vége felé fog megjelenni.
Az előzővel szemben, ezúttal öt tételt fog magán hordozni a virtuális korong és néhány meglepetés vendég is feltűnik majd a dalokban.
Stílusilag egy picit szintén továbbgondolt és az eddiginél is jobban igyekszem elrugaszkodni korlátoktól és megszabadulni a dalaim gyermekbetegségeitől.
A borítótervért másodjára is Lövész Tamás volt a felelős. Külön köszönet neki!

Íme egy kis ízelítő!”

http://www.youtube.com/watch?v=tQNQIezhpYM&feature=youtu.be

A folyóparton állva…

Még fel sem ocsúdtam a Spock’s Beard frenetikus koncertjéből, máris egy újabb progresszív pionyír tette tiszteletét az A38-on a közép-európai régió talán legkiemelkedőbb prog. rock csapatának személyében. A Riverside is szeret kis hazánkba járni, immár harmadik alkalommal jelentkeztek be hozzánk, most éppen Shrines Of New Generation Slaves című aktuális albumuk turnéjának apropójából. Volt némi para […]

Tovább »

Chaos Invocation – Black Mirror Hours – 2013

   Vaskos csomagot hozott nekem legutóbb a postás a recenzióra váró lemezek közül, a kavalkádból elsőként a német Chaos Invocation lemeznek estem neki pár előzetes fülelgetésnek köszönhetően. A halálbrigád 2004-ben látta meg a napvilágot és a Black Mirror Hours még csak a második nagylemezük (az In Bloodline with the Snake c. lemezzel debütáltak 2009-ben). Nem […]

Tovább »

Edain – itt az Of Those Who Worship Fire

A csehek technikás/avantgarde metal (a metal-archives szerint progresszív death) bandája, május 7-én hozta ki harmadik lemezét. A Pavel Jerabek gitáros és Martin Brnovjak (ex-Absurd Conflict) vokalista vezette csapat az Of Those Who Worship Fire lemezre komples dalokat pakolt, melyekben magas színvonalú hangszeres játék hallható különböző hatásokkal és kísérletekkel gazdagítva.
Videóelőzetes:

EDAIN "Of Those Who Worship Fire" - new CD coming out on May 7, 2013

The Lumberjack Feedback – doom két dobossal

Hand of Glory címmel először július 2-án jelenik meg a két dobossal felálló franci instrumentális doom banda, a The Lumberjack Feedback EP-ja a Kaotoxin Records-nál.
A csapat a „Loud and Low” mottó alapján zenél. A két dobos miatt olyan hipnotikus hatású, ugyanakkor dinamikus és kontrasztos a zenéjük, ami tökéletes aláfestés lehet a világvégéhez, írják a promószövegben. Az alábbi, alig egy perces részlet alapján próbáljátok eldönteni így van-e!

Hexvessel video az új Ep-hez

 A finn Hexvessel 2009-ben alakult Helsinkiben, azóta két teljes lemezzel és két EP-vel jelentkeztek. A második, új EP-n is egyfajta érdekes, pszichedelikus folk rock zenével kísérleteznek és a végeredmény elég kellemesre sikeredett. Az Iron Marsh kiadványhoz készült egy kis összevágott videoklip is, amit itt megtekinthettek. Űr fanatikusok előnyben. 

Hexvessel - Masks Of The Universe

Hamarosan új albummal jelentkezik a Stone Magnum

 Az amerikai doom metalos Stone Magnum 2012-ben jelentette meg elég jól sikerült debütálását, most azonban már a folytatásról szivárogtattak ki híreket és egy új dalt is. A borítóra és a dalok listájára még várni kell, de a rövid bemutatóban a borító is látható. A lemez From Time To Eternity címmel érkezik hamarosan.