A 2014 februárjában megjelent The Satanist album címadó dalára készítettek klipet Nergalék, amely inkább egy gonosz kisfilmnek felel meg, stáblistával a végén. A Behemoth ezennel már a negyedik videót jegyzi a tavalyi albumhoz. Hajtás után, a Blow Your Trumpets Gabriel, az Ora Pro Nobis Lucifer és a Messe Noir klipjét is újranézheted.
BEHEMOTH - The Satanist (Official Music Video)
_ELVALASZTO_
BEHEMOTH - Blow Your Trumpets Gabriel (Official Music Video)CENSORED
BEHEMOTH - Ora Pro Nobis Lucifer (Official Music Video)
Nem lehetett könnyű a folytatás mellett dönteni. Dave Lombardo ismételt kiválását és az azzal járó sárdobálást már eleve keserű szájízzel fogadtam, főleg, hogy az ember ilyenkor szembesül a pénz irányította döntésekkel, amiről egyébként is tud, csak szeret nem gondolni rá. Az önfeledt rajongás a zenekar iránt sokaknál megtorpant és egyre nagyobb teret kapott a szkeptikus […]
Az alábbi videóban Derek Boyer, a Suffocation basszusgitárosa, beszél az új albummal kapcsolatos tervekről. A Nile társaságában turnézó zenekar Budapesten is fellép szeptember 25-én. Derek elmondása alapján a lemez nagyrészt már elkészült, az album előmunkálatai zajlanak éppen, a turné mellett.
SUFFOCATION's Derek Boyer On EU Tour With NILE, Upcoming Album & Death Metal Fans (2015)
„Körülbelül nyolc-kilenc dalunk van, és a szövegeket is kidolgoztam már. Kaptam némi segítséget az új énekesünktől. Frank [Mullen] még mindig a csapatban van, nem kell megijedni, de Ricky [Myers] veszi át a stafétát a koncerteken. Nagyon jó csapatjátékos, állati jó arc, és nagyon brutális a színpadon, úgyhogy minden klappol.”
Arról, hogy mi lesz a lemez címe és mikorra várható, a következőket árulta el:
„Már van egy elképzelésem, de nem jelenthetem be hivatalosan, mert még simán változhat. Nem szeretnék kihirdetni valamit, amihez aztán nem tudjuk tartani magunkat. De annyit mondhatok, hogy van egy nagyon jó ötletem. Valószínűleg tavasszal vagy nyáron fog megjelenni, mert vagy év végén vesszük fel, vagy csak jövő év elején. Egyelőre az előkészületek zajlanak, mindent alaposan ki akarunk dolgozni, mindennek tökéletesen kell működnie. Sok időt fogunk eltölteni az apróságokkal is.”
És hogy mennyi kísérletezést engedhet meg magának a Suffocation…
„Mi a jól bevált módszerekben hiszünk, és a Suffocation védjegyeire összpontosítunk. Néha mi is kalandozunk egy kicsit, behozunk egy-két új elemet, de kár lenne túllépni a határt, hogy aztán elveszítsük a rajongóinkat, akiket hosszú évek során állítottunk magunk mellé. Úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok kísérletezés férne a lemezeinkbe, maximum öt-tíz százalék. Nem használhatunk hirtelen tiszta éneket, meg ilyesmit, mert az emberek nem fogják tudni, mi a f… van. Aki harminc éve velünk van, az magasról tesz az ilyesmire. Szóval, eltérhetünk egy kicsit a megszokottól, de a legfontosabb, hogy az ismerős formulák megmaradjanak.”
Nézd meg a Suffocation egyik élő felvételét, ezzel is mintegy készülve a szeptember végi koncertre:
Az egyetlen személy vezényelte német black metal projekt hatodik nagylemezére készül. A Feldpost című Horn album november 6-án jön ki a Northern Silence Productions kiadónál. Az alább meghallgatható Wache Schreibt pedig a lemez egyik szerzeménye.
Alig néhány napja láthattatok egy rövid előzetest a gótikus doom metalt művelő Enshine új lemezéből, ma már egy friss nótát is megoszthatunk veletek. Adrift a dal címe, a lemezé pedig Singularity. Az előbbit alább megismerhetitek, az utóbbira október 18-ig várni kell.
A Killing Joke sem ma kezdte a zenélést, amelyet az a tény is bizonyít, hogy a tizenhatodik stúdióalbumuk megjelenése előtt áll a zenekar. A Pylon október 23-án kerül boltokba a Spinefarm Records gondozásában, amelyről az I Am The Virus dalt meghallgathatjátok szöveges videó formájában.
Finnország egyik doom/death csapatát Hooded Menace-nek hívják, akik Darkness Drips Forth című negyedik lemezükre készülnek. Az október 30-án megjelenő anyagról egy 11 perces eposzt tettek közzé a finnek, melynek címe Elysium Of Dripping Death.
A 2012-es röpke feloszlás után, az Abigail Williams idén tér vissza igazán, a The Accuser című nagylemezzel. A black metal zenekarra kíváncsiak meghallgathatják a Path Of Broken Glass tételt, amíg a Candlelight kihozza az albumot október 30-án.
A lemezen olyan vendégek is szerephez jutottak, mint Charlie Fell (Lord Mantis, ex-Nachtmystium, Cobalt), Will Lindsay (Lord Mantis, ex-Nachtmystium, ex-Indian), Jeff Wilson (Wolvhammer) és Neil Jameson (Krieg, Twilight)
<a href=”http://candlelightrecordsusa.bandcamp.com/album/the-accuser”>The Accuser by Abigail Williams</a>
Old-school Bay Area thrash metal hívőknek különösen ajánlott a Hatchet nevű zenekar harmadik nagylemeze, a Fear Beyond Lunacy. A The End Records kiadó október 30-ra ígérte az albumot, ami viszont nem zárja ki azt, hogy megismerkedjünk az anyaggal, hiszen a Living In Extinction című dal segítségével már most bele tudtok hallgatni.
A Månegarm legénysége a zenekar nevét viselő új albummal ünnepli fennállásának 20. évét. A viking black metalosok a Napalm Records-nál hozzák ki a lemezt november 20-án. Az alábbi szösszenetet pedig az Odin Owns Ye All dalból ollózták ki nekünk.