Szerző: farrrkas

King Diamond – Abigail in Concert 2015: DVD-n is!

Minden King Diamond hívő számára jó hír lehet, hogy 2016-ban Európa néhány fesztiválján is teljes egészében programra kerül a legendás Abigail lemez. A rendhagyó turnéról pedig hivatalos DVD és blue-ray is készül. A koncertsorozat lefutásával, a zenekar az új album megírásával fogja tölteni a jövő év nagy részét. A fennebb tett ígéretet magától Kingtől is meghallgathatjátok egy szeptember 8-án feltett videóban, ha lejjebb görgettek a Király Facebook oldalán.

Az alábbi koncertrészlet pedig csak egy kis kedvcsináló az október 29-én startoló Abigail turnéhoz.

Dream Theater – Újabb előrelépés kreativitás terén

Hírek érkeztek a Dream Theater háza tájáról. A 2003-tól kezdve minden páratlan évben nagylemezzel jelentkező progresszív metal istenek szakítanak a hagyománnyal, és csak 2016-ban hozzák ki a következő korongot. John Petrucci azt ígéri, hogy a következő lemez a zenekar alkotói identitásának újabb lépcsőfoka lesz.

„A csapatban mindenki úgy gondolja, hogy szerencsés, amiért azt csinálhatja, amit szeret. Emellett úgy érezzük, hogy a java még hátra van. Részben ezért is lett egyszerűen Dream Theater a legutóbbi lemez címe. Egy új fejezet kezdetét jelzi, és megmutatja, mennyire eltökélten hiszünk a banda jövőjében.

Az új album pedig úgy áll előttünk akár egy hatalmas, inspiráló fekete vászon. Élvezem, hogy kétévente lehetőségünk van kipróbálni új dolgokat és a nulláról kezdeni. De figyelembe kell vennünk azt is, hogy mi az, amit már egyszer elértünk, és mi az, amit még nem fedeztünk fel. Olyasmiben gondolkodunk, ami nem csak minket, hanem a rajongókat is lelkesedéssel tölti el. A legjobbat kell nyújtanunk, nem ülhetünk a babérjainkon.”

Moonspell – Klippel jelentkeztek

Az év elején jelent meg a Moonspell Extinct című lemeze a Napalm Records gondozásában, amelyről a címadó dal klipjét már az album hivatalos megjelenése előtt látni lehetett. (Ezen a linken megnézheted újra.) Most azonban a Domina videoklipjével igyekeznek kedveskedni a rajongóknak, amely a napokban készült el.

MOONSPELL - Domina (Official Video) | Napalm Records

Thaw – Az ambient/drone lemez terítéken

Akik felkészültek egy meglehetősen nehezen befogadható lemezre, azoknak ajánlani tudjuk a Thaw nevű kísérletezős black metal csapat ambient/drone vonalon mozgó új albumát, a St. Phenome Alley-t. A Uniquiet Records adja ki az anyagot október elsején, de már most meg lehet hallgatni az egészet.

Deafheaven – Új zenével jelentkeztek

Az ötszámos New Bermuda korongról újabb Deafheaven dal érkezett. A harmadik nagylemeznek örvendő amerikai post-black metal csapat ezúttal a Come Back című szerzeményt juttatja el a stílus kedvelőihez, de alább a korábban megosztott Brought To The Watert is meghallgathatjátok. A lemez október 2-án jelenik meg.

Deafheaven - "Come Back" (Full Album Stream)

Contrarian – George Kollias a doboknál

A Contrarian egy új New-Yorki progresszív death metal zenekar, akik első nagylemezükre készülve, közzétették a címadó Polemic dal szöveges videóját. Már csak azért is érdemes tenni velük egy próbát, mert a lemezt nem más dobolta fel, mint George Kollias, a Nile ütőse.

A lemezt a Willowtip Records adja ki november 20-án.

Contrarian - Polemic (featuring George Kollias)

The Ocean – Split készül a Mono zenekarral

A német The Ocean egy atmoszférikus sludge / post-hardcore zenekar, amely már kerek tizenöt éve működik. Hét nagylemezzel a tarsolyban, idén egy splittel jelentkeznek, méghozzá a post-rockot játszó japán Monoval. A split címe Transcendental, és egy dalt tartalmaz mindkét zenekartól. A 13 perces The Quiet Observer dalt a németek, míg a 11 perces Death In Reverse-t a japánok jegyzik. A kiadvány október 23-tól lesz kapható.

Érdekesség, hogy ősszel mindkét zenekar a Sólstafirral turnézik Európában.