Szerző: farrrkas

Cruciamentum – Charnel Passages – 2015

Amikor először meghallottam a Cruciamentum zenéjét, azonnal felcsillant a szemem, mert felismertem azt a hozzáállást, amellyel (szerintem) a leginkább érdemes death metalt játszani. Hirtelenjében el is csodálkoztam azon, hogy a laikus szemmel egyformának tűnő hörgő-morgó zenék között komplett stílusokat képes elkülöníteni az erre érzékeny fül. Nem elég, hogy a death metal evolúciós majma több ágon […]

Tovább »

Napalm Death – Videoklippel jelentkeztek

A Napalm Death ismét felhívja rajongói figyelmét az idei Apex Predator – Easy Meat lemezre, ezúttal a How The Years Condemn nóta videoklipjével. A klip animáció részét a sokat emlegetett és méltatott Costin Chioreanu készítette a csapatnak, a többi része pedig élő felvételekből áll.

NAPALM DEATH - How The Years Condemn (OFFICIAL VIDEO)

Enshine – Szingularitás

Az Enshine nevű svéd gótikus, melodikus death/doom zenekar elkészítette második albumát Singularity címen. Október 18-tól lehet keresni a lemezt a Rain Without End és a Naturmacht kiadók gondozásában. Az 54 perces lemezről az előzetest tudjuk nektek megmutatni, valamint a borítót.

Enshine - Singularity (preview)

Slayer – Tom Araya a jelenről és a jövőről

A RockSverige weboldal munkatársa, Niclas Müller-Hansen, interjút készített Tom Arayával a Slayer új albumának apropóján. Szóba kerültek a lemez elkészítése körüli nehézségek, és, többek között, egy szólóprojekt lehetősége is.
 

Arra a kérdésre válaszolva, hogy elgondolkodtak-e az új lemezt megelőző években azon, hogy érdemes-e Jeff Hanneman és Dave Lombardo nélkül folytatni, Araya így válaszolt:

„Voltak olyan időszakok, amikor valóban azt éreztem, hogy abba kellene hagyni. Általában ezek olyan pillanatok, amikor otthon szeretnék lenni, nem akarok utazni. De a legrosszabb, amit tehettünk volna, az az, hogy leállunk. Mi már a dalszerzés folyamatában voltunk, amikor hirtelen el kellett döntenünk, hogy folytatjuk-e és befejezzük-e a lemezt vagy sem. Kerryvel volt bőven lehetőségünk megvitatni ezt a dolgot, mivel éppen dalokat írtunk, turnéztunk, szóval meg kellett, hogy történjen ez a beszélgetés is.

Én mondtam Kerrynek: csináljuk meg! Fejezzük be a lemezt, és aztán meglátjuk, hogyan tovább! Így hát befejeztük, és most turnén vagyunk. Az év végétől ismét turnén leszünk, majd valószínű, hogy a következő két éven keresztül szintén koncertezni fogunk, és meglátjuk, hogy utána mi lesz. De arra azért rájöttünk, hogy ennyivel tartozunk. Ugye, mindenki várta már a lemezt. Évek óta beszéd tárgya, hogy készülünk az új albumra, ezért így abbahagyni nagy csalódás lett volna. Viszont a közösségi médiában sokszor olvastuk, hogy szögre kellene már akasztani a gitárt végre. [nevet] Döbbenetes, mennyire kibaszott brutálisak tudnak lenni a Slayer fanok.

Araya, többek között, arról a lehetőségről is beszélt, hogy esetleg egy szólólemezt is kiadna, ha úgy alakulnak a dolgok.

„Sosem lehet tudni. Nem vagyok egy nagy zeneszerző, de a dalszövegekből kiveszem a részem, és megpróbálok szövegírás terén egyre jobb lenni. Vannak ötleteim, gondolkodtam a dolgon, és teljesen más vonalon mozognék, mint amit az emberek hinnének. Érted, mit akarok mondani? Ők engem a Slayer tagjaként ismernek, viszont ha én szólópályára lépnék, szeretném azt hinni, hogy az emberek elég nyitottak ahhoz, hogy nem a saját elvárásaikkal foglalkoznak. Mert, ugye, ez a szólóalbum lényege.”

Akik eredetiben is megnézik/meghallgatják az interjút, azok megtudhatják, hogyan viszonyulnak Araya gyerekei a Slayerhez és Araya a Kaliforgia sorozatban található Slayer utalásokhoz.

SLAYER - Tom Araya: "We're gonna do an album anyway, fuck you" (interview 2015)

A Monuments gitárosa szólólemezre készül

A Monuments kapcsán nem a holland doom/black zenekarról van szó, és még csak nem is az ausztrál punk bandáról, hanem a londoni progresszív metal csapatról. Pontosabban John Browne gitárosról, aki szólólemez készítésére adta a fejét John Browne’s Flux Conduct néven. Az első lemez címe Quatsi lesz, és október 19-én jelenik meg.

A Yang egy tétel erről az albumról.

Neoheresy – Két dal a jővő évi lemezről

Az egyszemélyes lengyel black metal projekt mögött álló Filip Mrowiński 2014-ben jelentette meg az első Neoheresy lemezt, a Noc która dniem się stała-t, majd egy EP és egy split után, idén áprilisban ki is jött a folytatás Talionis címen. Mrowiński úr azonban már a jövő évi lemezen munkálkodik, amelyet Potopnak keresztelt el.

Két vadonatúj szerzeménnyel máris megajándékozza a stílus kedvelőit: Ez a Preludium és a Dar.
 

 <a href=”http://neoheresy.bandcamp.com/album/potop-fragment-from-upcoming-album”>Potop (Fragment from upcoming album) by NEOHERESY</a>

Into Darkness – Két új dal a német death metal zenekartól

Az Into Darkness nevű német death metal banda 1997-ben adta ki a Misfortunal Odes In D Minor című debütáló lemezét. A második album dalait már 2002-ben felvették, majd Dysphoria címen kijött demó formájában (végül 2012-ben jelenhetett meg), aztán idén gondolták úgy, hogy elkészülhet a folytatás, a Sinister Demise. A lemezt szeptember 11-én hozza ki a Rising Nemesis Records.

A Left Behind és a Throne Of A Thousand Miseries két friss nóta az új korongról.

Into Darkness - Left Behind (LYRIC VIDEO)

Alda – Hallgasd meg a Passage lemezt!

Kissé eltolódott az amerikai Alda új lemezének megjelenése. Az eredeti terv július 1 lett volna, amelyet később július végére korrigáltak. Jelen pillanatban úgy néz ki a dolog, hogy a Passage Európában szeptember 25-én jelenhet meg.

A jó hír pedig az, hogy mindennek ellenére, a teljes atmoszférikus black metal lemezt meghallgathatjátok online.

ALDA - Passage FULL ALBUM (Official Audio)

Grave – Az új lemez részletei

Out Of Respect For The Dead lesz az új Grave album címe, amelyet a svéd veteránok október 16-án bocsájtanak nagyközönség elé a Century Media kiadónál. A borítót ezúttal is Costin Chioreanu készítette el. Ezt csodálhatjátok itt meg.

Temple Of Void – Death metal Detroitból

Akik már megismerkedtek a Temple Of Void nevű zenekarral, azok csodálkozva figyelhetik az Of Terror And The Supernatural borítóját, hiszen a debütáló lemez éppen egy évvel ezelőtt jelent meg a Rain Without End Records keretén belül limitált példányszámban. A detroiti death metal banda azonban szerződést kötött a Shadow Kingdom kiadóval, amelynek köszönhetően mától, azaz szeptember 4-től, újra be lehet szerezni a lemezt.

Itt a teljes anyagot meghallgathatják azok, akiknek ez az első találkozása a zenekarral:

<a href=”http://templeofvoid.bandcamp.com/album/of-terror-and-the-supernatural”>of Terror and the Supernatural by Temple Of Void</a>