Isolate címmel mutatta be december 15-én megjelenő második albumának címadó dalát a budapesti modern stoner/grunge metalos Slowmesh zenekar.
„Az Isolate az első album által lefektetett zenei alapokon halad tovább. A fő csapásvonal továbbra is a stoner-alapú dögös rockzene. A zenei palettát ezúttal azonban olyan dalok is színesítik, amelyek a dark-country, a punk rock, a grunge világát idézik és helyenként sötétebb hangulat is felfedezhető a lemezen.„
SLOWMESH - Isolate (Official Music Video)
„A lemezen több olyan dal is van, aminek aktualitása kissé megváltozott azóta, hogy megírtuk. Az Isolate című dalunkat például az a jelenség ihlette, hogy az utca embere a fülét bedugva, egy elektronikai kütyü képernyőjét bámulva igyekszik minél hamarabb eljutni A-ból B-be, elszigeteli magát a külvilágtól és nem is igazán érdekli a valódi világunk. Az év elején kaptunk a nyakunkba egy világjárványt, és azóta az izoláció nem hogy probléma, hanem inkább egy megoldás lehet a felmerülő bajra.” – mondta Szabó Dávid énekes az új daluk és lemezük kapcsán.
Lemezük elsőként a decemberi-januári HammerWorld magazin extra CD-mellékleteként fog megjelenni, de egyidejűleg az online felületeken is elérhető lesz.
Slowmesh – Isolate (Nail/HMP)
1. Add To Cart 2. Sold Out 3. Isolate 4. Little Rock Nine 5. Ladyguest 6. Out Of Reach 7. Liquid Love (2020 edition) 8. Just A Guy 9. Up To You 10. Together Alone 11. Sunflower
Annak idején 1986-ban Seattle-ben megjelent egy válogatáslemez Deep Six címmel. Olyan csapatok dalai szerepeltek rajta, amelyeknek később valamilyen úton-módon aztán hatással voltak arra a zenei stílusra, melyet a világ a Nirvana berobbanásával grunge-ként ismert meg. Ezzel kapcsolatban olvashattok egy múltidéző interjút ITT. Szóval az biztosan nem újdonság az olvasóknak, hogy nagy tisztelője vagyok a Pintér […]
A Polly Is Dead nekem az a csapat, akire “mindenki” hivatkozik, én viszont – mea culpa – csak a Kincs-et ismertem tőlük. Az alapján viszont bánom, hogy nem mélyebb az ismeretségünk, de valahogy sosem jutottam odáig, hogy utána menjek és pótoljam a hiányosságot. De rajta vagyok az ügyön. Polonkai Tamás munkásságát inkább a Napok Romjai […]
Megjelent a magyar származású amerikai énekes, Téglás Zoli (IGNITE, ex-Pennywise, ex-The Misfits) saját nevét viselő ZOLI BAND zenekarával elkészített Santa Monica című második nagylemeze. Az album az EDGE Records és Zoli saját kiadója, a November 56 Records közös kiadásában látott napvilágot, és már meghallgatható a legtöbb online streaming felületen, (Spotify, Tidal, Apple Music, stb), illetve megrendelhető a metalshop.hu-n is. A zenekar áprilisban 12 állomásos európai turnén népszerűsíti az új lemezt a Slowmesh társaságában, melynek befejezéseképp visszatérnek Magyarországra, ahol Budapesten az A38 hajón, Debrecenben pedig a Roncsbárban mutatják be az album dalait.
httpv://www.youtube.com/watch?v=zx-gasz4Mc
A ZOLI BAND pár év kihagyás után most ismert magyar zenészekkel lehelt új életet szólóprojektjébe: a zenekar Lukács Peta (Bikini), Szebényi Dani (Kowalsky meg a Vega) és Szűcs Péter (Superbutt) tagokkal kiegészülve vált magyar “szupergrouppá” ebben a teljesen új felállásban. Téglás Zoli zenekarával 2010-ben már kiadott egy dupla nagylemezt Red & Blue címen, más tagsággal.
Az album keverését és maszterelését Frank Gryner producer (Rob Zombie, A Perfect Circle, Tommy Lee, Andrew W.K.) végezte. Az egyszerre modern megszólalású, de rengeteg klasszikus elemet felvonultató Santa Monica olyan zenekarok hatásaiból táplálkozik, mint az Alice in Chains, Stone Sour, illetve a Scorpions.
“Az album számomra egyfajta visszanyúlás a múltamba, mivel rengeteg zenekarban dominál mostanság a kiabálás, üvöltés, és úgy érzem, hogy a rockzenéből kezd kiveszni a rendes tiszta, dallamos éneklés, én pedig olyan zenekarokon nőttem fel, mint az Alice in Chains, vagy az Iron Maiden; akkoriban rengeteg ilyesmit hallgattunk, így ezzel a zenekarral ezt a világot szeretném újra visszahozni.”
A lemezről előzetesen kiadott Angel’s Wings rögtön felkerült három Spotify lejátszási listára is, ahol egy hónap alatt több, mint 130.000-en hallgatták meg. Az angol nyelvű Santa Monica egy dalnál tesz kivételt, utolsó tételként felkerült rá a Kocsmárosné, amely egy Petőfi Sándor vers, a “Falu végén kurta kocsma” átdolgozott, megzenésített változata. Az albumhoz hamarosan érkezik az első videoklip is, melyet a Budapest My Love című tételre forgattak.
Budapest My Love
Zoli így mesélt a Budapest My Love című dalról:
„A New York, New York és az I Love L. A. klasszikusok mintájára írtam a “Budapest My Love” című dalt, mint tisztelgést a magyar főváros előtt, amely számomra a legkedvesebb város a világon.”
Téglás Zoli énekes, producer, színész és tevékeny állatvédő magyar szülők gyermekeként született Los Angelesben, 1994 óta az amerikai Ignite zenekar énekese. 2000-ben turnézott a legendás The Misfits zenekarral, 2010-ben pedig csatlakozott a Pennywise nevű punk rock / hardcore zenekarhoz, és énekel az All or Nothing című lemezükön. Színészként több nagy nevű produkcióban részt vett, feltűnt a Netflixes Spectral sorozatban, a 2015-ös Argo 2-ben Jackson szerepében, illetve részt vett az idén ősszel bemutatásra kerülő 6.Dark Fate című Terminator film forgatásán is. Zene és film mellett hosszú ideje foglalkozik környezetvédelemmel és pelikánok mentésével, régi támogatója a Sea Shepherd Conservation Society környezetvédő mozgalomnak, illetve létrehozta saját csoportját, a Pelican Rescue Team-et.
Lukács Peta gitáros az 1996-os ‘Ki mit tud?’ tehetségkutatón tűnt fel először, majd pár évvel később, 2001-ben megalapította az European Mantra fúziós jazz metal zenekart. 2006-tól Magyarország egyik legnépszerűbb rockzenekarában, a Bikiniben a gitározik, 2013-ban pedig kiadta első, War & Peace című szólólemezét, mellyel Fonogram díjat is nyert. Karrierje során ezzel együtt 8 rangos díjazásban részesült, és már tíz éve Gitármánia Tábor állandó tanítója.
Liquid Love címmel egy új dallal jelentkezett a new stoner és grunge hatásokat ötvöző, budapesti Slowmesh zenekar. A dal felvételét Beau Hill, a világhírű amerikai producer keverte és masterelte, aki korábban olyan előadókkal dolgozott együtt, mint Alice Cooper, a Europe, a Ratt vagy a Warrant. A dalpremieréről a Grungery.hu oldalán egy interjút is olvashattok Szabó Dáviddal, a csapat frontemberével.
Something New címmel egy új klippel jelentkezett a budapesti modern stoner/grunge metalos Slowmesh. A csapat tavaly adta ki debütáló albumát melynek címadó dalára készült a klip.
SLOWMESH - Something New (Official Music Video)
„Az egyik fárasztó, de eredményes nap után kissé már lelazulva, enyhén italos állapotban elkezdtünk jammelni. A felvétel persze forgott, “ki tudja”alapon. Másnap, amikor gyűrötten felébredtünk, rémlett, hogy volt tegnap valami rögtönzött szeánsz. Visszahallgattuk a felvételeket és rájöttünk, hogy ez marha jó! Olyannyira megszerettük a dalt, hogy ez lett a lemezünk záró tétele, és egyúttal címadója is.” – mondja Szabó Dávid, a Slowmesh frontembere, aki bővebben mesél a klpről és a zenekar jövőbeli terveiről a grungery.hu oldalán.
A zenekar november közepén újra stúdióba vonul és egy új dalt fog rögzíteni, ami a készülő második lemezük előfutára lesz.
A FEZEN-en valamiért átok ül. Azért írom ezt, mert az előre beharangozott fellépők közül néhányan idén is sorra mondogatták vissza a meghívást, nem kevés fejfájást okozva ezzel a szervezőknek és a közönségnek egyaránt. Az Anthraxre pl. idén sem sikerült lecsapniuk, a supergroup Metal Allegiance se tudta végül vállalni a fellépést, továbbá a felkapott rapper-producer Pitbull […]
Tennesse Shootout címmel mutatta be új animált videóját a grunge/stoner/southern metalos budapesti Slowmesh.
SLOWMESH - Tennessee Shootout (Official Music Video)
„A Tennessee Shootout dal Randy Howard, amerikai country énekes utolsó napjainak történetét meséli el. Randynek nem volt kedve az ittas vezetéses, engedély nélküli fegyverbirtoklásos ügyei miatt megjelenni a bíróságon. Helyette inkább vett magának egy házat a Tennessee-beli Lynchburghben (ami egyébként a zenekarunk kedvenc whiskey-jének szülővárosa) és ott éldegélt elvonulva mindentől. Egy nap egy fejvadász rátalált, és felszólította, hogy jöjjön ki a házból. Howard tüzet nyitott az idegenre, aki viszonozta azt. A lövöldözés során a zenész halálos sebet kapott. Félig Checkpoint Charlie-, félig Wedge-hagyaték a dal. Már azokban az időkben is lehetett érezni, hogy van benne potenciál, de akkor még nem állt össze. Ennek a dalnak személyisége van, és erre a Slowmesh albumra akart rákerülni.„
A csapat ma este a Dürer Kertben elcsíphető az Ørdøg, a Shapat Terror és az Oltári Fiúk társaságában.
Ez év márciusban jelent meg a VL45 utózenekaraként tovább működő nu-stoner metalt játszó budapesti Slowmesh első lemeze, melynek albumnyitó Spinning Around dalához készítettek egy vadonatúj koncertvideó. A videót a nyári Barba Negra Track-es bulijukon forgatták az RGB Projekt csapatának segítségével.
A Slowmesh zenekarral való megismerkedésem Pintér Mikinek és nagyszerű Grungery.hu weblapjának (ismét) köszönhető. Ott debütált egy interjú keretében a Masterpiece c. daluk klipje, amire felkaptam a fejem. Egyrészt a dal is nagyon jó (bár szerintem van jobban sikerült tétel a lemezen, de erről később) meg a hozzá készült szöveges klip is király, amit az a […]