Május 18-án új, 21 dalos koncertlemezzel jelentkezik az Overkill. A Live In Overhausen címet viselő lemezről az alábbiakban Hammerhead daluk videóját nézhetitek meg. Aki pedig a videó után kedvet kapott hozzájuk az élőben az idei Rockmaraton láthatja őket.
OVERKILL - Hammerhead (OFFICIAL LIVE VIDEO)
A banda teljes munkásságát felölelő Live In Overhausen albumot egy nagyszabású ünnepi koncert során rögzítették a 2016. április 16-án megrendezett bulit a Horrorscope album 25. évfordulója, valamint a debütáló, Feel The Fire lemez megjelenésének 3. évtizede apropójából adták, a németországi Oberhausen-ben.
Bobby „Blitz” Ellsworth énekes korábban elmondta: „2016 áprilisában Oberhausenben egy DVD-felvétellel ünnepeltük meg a Horrorscope és a Feel The Fire lemezek évfordulóját, valamint egyben azt is, hogy immáron 30 éve rendszeresen turnézunk Németországban. Hogy miért pont Németország? Nos, valójában itt kezdődött minden… ez az első otthonunk, ha koncertezésről van szó. Két éve tehát nem csak ezeket az albumokat, hanem a Deutsche-metal iránti szolidaritásunkat és elkötelezettségünket is megünnepeltük. Éljen a metal!„
A mai nappal egy újabb legenda búcsúzott. A Necrophagia legendás frontembere Frank „Killjoy” Pucci, a mai nappal eltávozott köreinkből. A szomorú hírt a zenekar tette közzé a banda Facebook oldalán. „Szomorúan hozzuk a tudomásotokra a hírt, hogy drága testvérünk „Killjoy” ezen a reggelen eltávozott. A veszteségre nincsenek szavak. Nyugodj békében testvér, örökké a szívünkben élsz.” Egyelőre a halál oka ismeretlen.
A kultikus Necrophagia 1983-ban alakult, az első death metal bandák között tartják számon. A Legendás Season Of Deadalbum 1987-ben jelentette meg a zenekar, ami ezután röviddel meg is szűnt. Majd Philip Anselmo unszolására 1998-ban újraalakult a banda (Anselmo közreműködésével) és kiadták a Holocausto de la Mortecímre keresztelt, eget rengető, szélsőséges death-gore mesterművet. Az album a „gore nagyapjaként” emlegetet olasz származású filmrendező Lucio Fulci (1927. június 17 – 1996. március 13) munkássága ihlette. A banda legutolsó nagylemeze WhiteWorm Cathedralcímmel 2014-ben jöt ki.
Killjoy a Necrophagia mellett más projekteket is működtetett, mint például az Autopsyfrontemberével (Chris Reifert) létrehozott szörnyeteget a The Ravenous-t , vagy szintén Philip Anselmo-val működtetett Viking Crown-t, de említhetném még a Wurdulak projektet is. Ezek mellett mégis a Necrophagia a fő műve. Ugyanis a szintér első zenekarai között jelent meg, a horror-gore filmek témájával, zenéjének hangulatával örökre beírta magát a metál történetébe. Emlékszem, hogy kölyökként mennyit hallgattam az albumaikat és milyen nagy hatással voltak rám a lemezeik. Szinte mondhatom, hogy miattuk váltam akkoriban igazi horror rajongóvá.
Nyugodj békében, és köszönjük a sok rémséges pillanatot, amit a zenéd adott nekünk, benne és bennünk ökörré élni fogsz!
A görög származású pszichedelikus space rock zenekar, a Naxatras még február 16-án III címmel tetet közre vadonat új stúdióalbumát. Az album rögzítési, keverési és mastering munkáiban csak az analóg eszközöket használt a zenekar. A lemez összes dalát egy nap alatt teljes egészében élőben játszották.
Re-Idolized címmel újra kiadta The Crimson Idol című 1992-es lemezét az amerikai shock rocker W.A.S.P.. Az idén 25 éves lemez újrakiadásának Doctor Rockter című dalához egy vadonatúj szöveges videó is készült.
W.A.S.P. - Doctor Rockter (Official Lyric Video) | Napalm Records
Ha svédekről van szó és hagyománytisztelő doom metalról, azt hiszem, mindenkinek megvan a maga kedvence és abban is biztos vagyok, hogy a többségnek nem a Burning Saviours neve fog beugrani elsőre. A műfaj nagy kedvelőjeként tisztességesen „követgetem”, amit a 2003 óta létező, egyébként rendkívül elkötelezett és kitartó banda produkál, de összességében a […]
Rich Walker gitáros alapította 1990-ben a Solstice névre keresztelt epikus doom metal hordát, mely az angol doom igazán kultikus produkciójává nőtte ki magát, ami valóságos csodának tekinthető, ha azt nézzük, Walker milyen intenzitással vesz be valakit és rúg ki a bandából, ha egyáltalán ezt lehet bandának nevezni. Az évtizedek alatt az archívum szerint 23 […]
A Mart Told a Secret egy fiatal hard rock/stoner/alternative/grunge rock formáció Budapestről. A 2016-ban alakult csapattól most vadonatúj Stay Away daluk szöveges videóját ismerhetitek meg, bemutatkozó, 2017-es Pilot címet viselő EP-jüket pedig lejjebb érhetitek le.
MARS TOLD A SECRET - Stay Away (Lyric video)
<a href=”http://marstoldasecret.bandcamp.com/album/pilot-2″>Pilot by Mars Told a Secret</a>
Már kapható, letölthető, teljes egészében meghallgatható a szombathelyi de profundis legújabb, 4-számos anyaga, mely az Aornos zenekarral közös kazettán látott napvilágot, Hymnen an die Nacht címmel.
Zoltan: „2015-ben álltam neki új dalokat írni. Az első nagylemez, a 2014-es This Winter In My Heart megjelenése után az volt a célom, hogy kissé visszakanyarodom a black metal gyökereink felé, kevesebb szintetizátort használva, inkább a gitárriffekre, harmóniákra alapozva akartam hangulatot teremteni. Hangzásban is inkább a 2010-ben megjelent demónk, a Haunted By Ill Angels Only koszosságát, nyerseségét akartam visszahozni, amely jobban illik a magunkfajta puritán black metalt játszó csapathoz. Ekkor jelentkezett az akkoriban induló Fekete Terror Productions feje, Dudás Attila, hogy szeretne velünk egy split kazettát összehozni az Aornos zenekarral közösen. Mivel ez egy különleges alkalom volt, jött az ötlet, hogy mi lenne, ha megcsinálnánk egy szám black metal és doom metal verzióját is. Ebből alakultak ki a Die Nacht és a Ha eljön az éjjel című dalok, amelyek 80%-ban ugyanazokra a témákra épülnek, mégis teljesen más lett a hangulatuk. Ehhez raktuk még hozzá a 90-es évek BM vonalát képviselő Wenn die Nacht kommt nótát és egy régebbi projektemhez készült, ám teljesen áthangszerelt, komplex, de dallamos doom szerzeménnyel lett teljes az EP, mely Az éjszaka címet kapta. Ezt a négy dalt aztán Yzokras a szövegeivel még jobban összefonta, mintegy koncept lemezt alkotva ezáltal.”
Yzokras: „A split-album címadója Novalis Hymnen an die Nacht című költeménye, amelyből egy rövid részlet el is hangzik németül és magyarul is egy-egy dalban. A dalszövegek ugyanakkor inkább csak hangulatukban kapcsolódnak az eredeti költeményhez. Az éjszaka toposzához kapcsolódó elszigeteltség, elrejtőzés, elmúlás érzését próbáltam a tőlem telhető legnagyobb igényességgel megformálni a magyar nyelvű dalszövegekben, amelyeknél a sokszor többszólamú énekdallamok kidolgozását is igyekeztem minél jobban megoldani. A durva, black metal dalok szövegei valójában a magyar szövegek német nyelvű átiratai, fordításai. A szövegileg egymásnak megfelelő Az éjszaka és Die Nacht dalokban inverz megoldással szerepel az említett Novalis idézet.”
de profundis - Hymnen an die Nacht (Full EP Album)