A Damnatio Memoriae nevő olasz funeral/black/doom zenekar egyetlen kiadott albuma után új névvel, új irányvonallal folytatja tovább nem túl vidám tevékenységét ezentúl Necropoli néven. A projektben segítségükre sietett az Ennui gyászos énekéért felelős David Unsaved is, aki a bemutatkozó, Necropoli névre keresztelt lemezükön több dalban is besegít az „énekben”. Az anyag megjelenési dátuma még nem ismert, de az első, Ashes Of My Soul c. dalt már közzé tették!
Egy ideje olyan helyekről érkeznek jó és rossz produkciók, amire régen álmunkban nem gondoltuk volna, hogy fognak. Ezzel azt szeretném mondani, hogy ma már nem meglepő, hogy ha déli országból kapunk jó blacket, vagy a svédektől stonert. Éppen ezért voltam nagyon kíváncsi, hogy mennyire tud meggyőző doom / post zenét játszani egy alig két éve […]
Influens néven kezdett szólóprojektbe Szakács József, ex-Ektomorf, jelenleg Cadaveres dobos. A modern, húzós, groove-os dalok felvételei nyáron zajlottak a Tonitrus stúdióban, Szabó László vezetésével. A dolog érdekessége, hogy a felvételeken minden hangszert Joci kezel és ő is énekel.
2013 év végén a projektből komplett zenekar alakult, amely december 28-án mutatkozik be a szekszárdi „Heten, mint a gonoszok” fesztiválon. Karácsonyi meglepetésként december 20-tól egészen az év végéig mind az 5 eddig elkészült daluk letölthető a Facebook oldalukról!
A norvég és indiai tagokat is magába foglaló Spiral Shades bemutatkozó, Hypnosis Sessions című demóját tette elérhetővé bandcamp oldalán. A formáció az indiai zenei elemeket keverte a súlyos, tradícionális doom metallal, így kreálva egy érdekes világot magának. Az egyértelműen Black Sabbath ihlette 9 dal akár egy albumnak is megfelelnek.
Monument Of Misanthropy a neve annak a brutál death metál projectnek, melyet a Necrophagist dobos Romain Goulon hozott létre Jean-Pierre Battesti gitárossal, valamint George „Misanthrope” Wilfinger (Raising The Veil, Disfigured Divinity, ex-Miasma) énekessel. Anger Mismanagement címet viseli bemutatkozó lemezük, amely még ezen a télen meg fog jelenni.
A black metálos svéd Watain december 5-én a manchesteri Club Academy-ben lépett fel, ahol előadták többek között a The Wild Hunt című szerzeményüket is. Ezt örökítették meg a nézők soraiból.
WATAIN - THE WILD HUNT (LIVE IN MANCHESTER 5/12/13)
Török Imre a hódmezővásárhelyi Atrox Traumából küldte az alábbi hírlevelet, amiben helyzetjelentést adnak a zenekar háza tájáról.
„Sziasztok!
Az idei év hozott némi változást az Atrox Trauma életében. Először is, tavasszal Kristóf távozott, helyét Gergely vette át és úgy gondoljuk, hogy sikerült megtalálnunk Kristóf méltó utódját. Azóta Gergő dobol a zenekarban, és hogy megmutassuk hogyan is csinálja, az ősszel elkészítettük az első dobos videóját, amelyben egy AT szám, a World Wide Death látható, hallható. Ezúton is köszönjük Simonffy Péternek a segítséget a video elkészítésében.
További változás, hogy Tamás is távozott. Úgy döntöttünk, hogy e miatt nem állunk le a koncertezéssel és trióban folytatjuk – rendhagyó módon basszusgitáros nélkül. Természetesen ez csak addig lesz így, amíg az új basszert nem tudjuk csatasorba állítani. Az őszi koncerteken már ez a felállás játszott, de reményeink szerint a következő évnek már kiegészülve, a negyedig taggal vágunk neki. Az említett dobos videót megnézhetitek itt:
Atrox Trauma - World Wide Death / Only Drum by Gergely Győri
Február 24-én érkezik a hazánkban is népszerű Freedom Call legújabb nagylemeze, a Beyond!
A kiadvány érdekessége, hogy a 14 vadiúj dalt tarlamazó alap cd is két lemezes, de megannyi más formában is kapható lesz majd. A rajongók kaphatnak unplugged és koncertlemezekkel, valamint poszterral és kiskönyvvel kiegészített szettet is.
Talán még fel sem fogta senki igazán, hogy hamarosan kezében tarthatja a – csak(!) 2014. január 17-én – hamarosan megjelenő új Chrome Division albumot, az Infernal Rock Eternal-t. Azonban, hogy ne unjuk el magunkat a nagy várakozásban, a zenekar volt olyan kegyes és készített egy klipet az Endless Nights opuszra.
A Dog Attack-et Gabi (Human Error), Barni (Chief Rebel Angel), Pó bá (Igor, Haw, Warpigs) meg Gazsika (Prosectura, Torn From Earth, Stereochrist) alkotja, Pó bá nagyon jól elmeséli a sztorit:
„Röviden annyi, hogy Barni és Gábor már rég tervezték ezt a zenekart. Még Pándival is próbálgattak régebben, aztán abbamaradt a dolog. Ez még az előtt történt, hogy Felföldi Peti végleg kiköltözött Norvégiába, aminek következtében a Chief Rebel Angel pihenőpályára állt. Mivel ott a végén Gazsi dobolt, Barni kitalálta Gáborral, hogy Gazsival életre keltik ezt a bandát. Tavaly decemberben beszéltünk arról, hogy elkezdek velük próbálni, aztán meglátjuk, időben hogy tudjuk összeegyeztetni a dolgot. Elég gyorsan egyértelmű lett, hogy ezt így, négyen kell csinálnunk! Megbeszéltük, nem verjük nagy dobra addig a dolgot, amíg nincs felvétel. Volt két koncert, az egyik szeptemberben Egerben, majd októberben Óbudán, és most kimegy a bemutatkozó nagylemez, amihez már egy videó is készült. Igazi punk hozzáállással, a lemezt Borics (Rákosi) vezényletével élőben, a kőbányai termünkben vettük fel. Maga a hangszeres részek feljátszása nem volt több másfél óránál, minden hiba benne is maradt, nem kozmetikáztunk.”
Dog Attack - This is Rock 'n' Roll
Koncertek:
2013.12.28. Szekszárd @ Est Cafe
2014.01.10. Budapest @ Rocktogon