Who Dies In Siberian Slush – We Have Been Dead Since Long Ago… – 2012

Solitude Productions. Azt hiszem, ez a név ma már elég sokat elárul arról, mire is számíthatunk az éppen birtokunkba kaparintott zenei produkcióról. Ez a kiadó gondozza a 2003-ban még Evander Sinque (E.S.) egyszemélyes projektjeként indult Who Dies In Siberian Slush nevű, mára komplett zenekarrá formálódott társaság lemezeit is, akik immár másodjára szabadítják a világra depresszióval […]

Tovább »

Dimebag Darrel – viaszba öntve

Az nem kétséges, hogy a Pantera, Damageplan szerencsétlen sorsú gitárosa generációkra volt hatással. Ezt most egy a kanadai Niagara Falls-ban található Rock Legend Viasz Múzeumban kiállított életnagyságú viaszmásával is elismerték.
Az alakot Mandy De Vere (Mangry Inc.) elképzelése alapján a helyi művész, Pasquale Ramunno kizárólag a múzeum számára készítette.

Verilun – friss hírek

A vasvári Verilun (Schönberger Zoltán – dob, Varga Krisztián – gitár, Varga György – basszus, ének) leszerződött a Sliptrick Records-hoz. A nyár folyamán rögzítésre kerülő első nagylemez „Home for the Dead” címmel ősszel fog megjelenni. A lemezen hallhatóak lesznek a „Blood Moon EP” újra felvett, kissé továbbfejlesztett dalai néhány vadonatúj szerzemény társaságában.

Agathodaimon – egy dal az új albumról

A dark metal cimkével ellátott német kvintett, az Agathodaimon 2009-es keltezésű Phoenix lemezének utódja az In Darkness címet viseli. A Massacre Records gondozásában érkező anyagnak június 28. a hivatalos megjelenési dátuma, de máris meghallgatható a címadó dal. A lemezanyagot februárban rögzítették a Kohlekoller stúdióban, Kristian „Kohle” Kohlmannslehner segédletével. A csapat egy kevésbé technikás, szívből, lélekből jövő dalcsokrot ígér.

AGATHODAIMON - In Darkness (We Shall Be Reborn) (Song Stream)

_ELVALASZTO_

Psychofagist – Songs of Faint and Distortion – 2013

Bahon kolléga is kifejtette nemrég, hogy Olaszországban bizony nagy mozgolódás tapasztalható metal fronton. Én is több tucat talján banda lemezéről írtam már ismertetőt. Ezek között voltak nagyon jó, jó, közepes, és gyenge eresztések is. De olyan embert próbáló produkcióhoz eddig még nem volt szerencsém (vagy inkább szerencsétlenségem?), mint a Psychofagist harmadik stúdióalbuma. A Songs of […]

Tovább »

Horna – Askel lähempänä Saatanaa – 2013

Néha előfordul (illetve szinte mindig), hogy egy gyorsan lepontozott lemez pár hét múlva már mást ér ítélet szempontjából. Az akkori Hangpróba körben ennek az anyagnak odasütöttem a 10-est, és továbbra is kiváló nálam, csak közben kijött az új Altar of Plagues és a Massemord, amiket viszont azért valamelyest jobbnak éreztem hirtelenjében a finnek új lemezénél. […]

Tovább »

In Silent – jön a bemutatkozó lemez

Ugyan ’96-óta aktív a lengyel négyes, de három demó után csak most, május 25-én jelenik meg bemutatkozó lemezük, a szerzői kiadásban érkező Potepienie (Damanation).
A banda a korai idők doomjától a nyers és brutális death/black metal felé fordult, s ez hallható a hét számos lemezen.
A címadó nóta:

IN SILENT - POTĘPIENIE

Borító, dalcímek tovább kattintva találhatók:
_ELVALASZTO_

1.Tydzień patriotów
2.Potępienie
3.Czerwony parszywy chłam
4.Necro Fucker
5.Morbid
6.Amputacja
7.Pedofiuzzkleru

TÝR – a doboknál George Kollias

A Feröer-szigetek-i TÝR jelenleg Jacob Hansen (Volbeat, Aborted, Mercenary) produceri irányításával veszi fel következő albumát. A dobok felvételéhez nem kisebb nevet sikerült megnyerniük, mint a Nile dobosát, George Kollias-t. A felvételekről elérhető egy kisfilm is:

George Kollias tracking drums for TÝR

George Kollias így nyilatkozott a közreműködéséről: „Üdv Týr fanok, itt George Kollias és remélem mindannyian készen álltok a zúzós új lemezre!!! Öröm számomra, hogy feldobolhattam az új albumot, nagyon kellemesen telt a stúdióban eltöltött idő és meg kell mondjam nektek, az anyag szuper erős és fogós lett, 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy mindannyian imádni fogjátok!! Hatalmas köszönet Heri-ek, Terji-nek és Gunnar-nak a felkérésért, valamint Jacob Hansen-nek a felvételek során végzett hihetelen munkájáért!”

A banda szerint: „Öröm volt számunkra, hogy George elfogadta a meghívásunkat. Csodálatos dobos, aki hatással volt a lemezre is. Nagyon izgatottak vagyunk, hogy milyen lesz a végeredmény!” – Heri, Terji & Gunnar

A banda mostanában közzétett Facebook bejegyzése szerint azért váltak el útjaik korábbi dobosuktól, Kári Streymoy-tól, mert 2008-as hátsérülésének hatásai sajnálatos módon hátráltatták a zenekart.

Carcass – Nuclear Blast-os szerződés

Lehullott a lepel. A lassan legendássá váló grindcore/death metal zenekar, a Carcass „lepaktált” a Nuclear Blast Records-al, hogy az a Surgical Steel album kiadását  pátyolgassa. – Az új album nem különben egy 1996 óta történő mély csend megtörése.

No, s hogy végre tisztán lássunk, itt van néhány infó. A Surgical Steel producere Colin Richardson (Napalm Death, Bolt Thrower, Gorefest, Cannibal Corpse) volt, amelyet Andy Sneap (Megadeth, Accept, Exodus, Testament) masterizált. Bill Steer és Jeff Walker mellé pedig egy új dobos Dan Wilding (Aborted, Trigger The Bloodshed) és egy új gitáros Ben Ash (Pig Irön, Desolation, Liquefied Skeleton) csatlakozott. Néhány vokál erejéig pedig a zenekar eredeti dobosa Ken Owen is vendégszerepelt. Az új album pedig ősszel érkezik.

A zenekar az alábbi közleményt tette közzé.: „Örömmel jelentjük be, hogy végre megleltük a megfelelő otthont a Surgical Steel számára, amely az első Carcass album 18 éve. Egy szerződést kötöttünk a Nuclear Blast-al, az új gyermekük számára. Továbbá meg kell köszönnünk, hogy Markus Staiger hit bennünk és abban amit Ő hallott, de leginkább azt, hogy képes volt kihasználni Jeff másnaposságát, hogy a teljes, nyers anyagot meghallgassa.”

Markus Staiger, a Nuclear Blast tulajdonosának kommentje: ” Nemrég minden idők egyik kedvenc brit zenekara szerződött a Nuclear Blast-hoz, úgy érzem egy álom vált valóra. Amikor Jeff Walker hagyta, hogy meghallgassam az új felvételeket, azonnal tudtam, hogy ez minden idők legjobb Carcass albuma. Amely tökéletes keveréke a Heartwork és Necroticism albumoknak. Az új album kétségtelenül ugyanolyan, mint a sebészeti acél: tökéletes és halálos. Pontosan az amire a régi és új rajongók a következő években számíthatnak. Büszkén mondhatom: Carcass, isten hozott a Nuclear családjában. Megtiszteltetés egy ilyen legendás zenekarral dolgozni.”